poniedziałek, 12 czerwca 2017

Malborski Mistrz Biznesu

W piątek 9 czerwca w sali na parterze Karwanu zgromadzili się przedstawiciele Malborskiego biznesu – miejscowi biznesmeni, pracodawcy, przedsiębiorcy, rzemieślnicy i szefowie. 

Osoby zarządzające i uruchamiające swoje przedsięwzięcia jak i firmy rodzinne, pokoleniowe. Co jest szczególnie cenne świadczy bowiem o rynku i jego atrybutach.  

Można by tak wymieniać i deliberować. Ważnym jest niezwykle by pokazać, że rodzimy rynek, rodzima działalność gospodarcza  nie ma się czego wstydzić, a Malbork (za przeproszeniem) nie wypadł był sroce spod ogona. 

To było święto biznesu - jak trudnego i jak często skomplikowanego w wielu obszarach, wiedzą sami jego twórcy i przedstawiciele.


To też ważne, że coraz częściej nieuchronnie nie tylko wizerunkowo – biznes przybiera  oblicze   praktycznego wymiaru społecznej odpowiedzialności.  To nie droga bezdusznego kapitalizmu, ta się nikomu już nie opłaca i opłacać nie może. Wszyscy żyjemy w tym samym środowisku i od współpracy wszystkich ze sobą zależy jego dobrobyt.

Przedsiębiorca pracodawca, pracownik, administracja lokalna  i instytucje w miarę możliwości jakie daje prawo są skazani na siebie. Dobrze by było gdyby te elementy współpracowały ze sobą ubogacając się wzajemnie i dbając nawzajem. Bo jedynie to jest droga do rozwoju. 





Zdaje się, że taka też idea przyświeca twórcom i organizatorom przedsięwzięcia. Niewątpliwym sygnałem i swoistym novum jest  wprowadzenie  dodatkowego w roku 2017  kryterium oceny wniosków. Którym to właśnie był aspekt Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). A według zapowiedzianych informacji podczas Gali decyzją kapituły konkursu w przyszłym roku zostanie wprowadzona  możliwość  nagradzania biznesów pokoleniowych oraz nagradzania  przedsiębiorców z gminy  Malbork.




Jak teraz już widać Malborski Mistrz Biznesu  to konkurs popularyzujący ideę zrównoważonego rozwoju i wspomnianego rozumienia społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz nagradzanie i promowanie firm oraz osób stosujących dobre praktyki biznesowe. Intencją organizatorów  jest, aby tytuł Malborski Mistrz Biznesu stał się gospodarczym symbolem miasta.

Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, przewodnicząca Kapituły Konkursu Patrycja Kozłowska  oraz Przewodniczący  Rady Gospodarczej Jarosław Filipczak wręczali  podziękowania uczestnikom konkursu oraz nagrody-statuetki dla laureatom konkursu. 





Jak poinformował magistrat w tym roku  skład Kapituły Konkursu  został powiększony o laureatów konkursu MMB 2015 i przedstawia się następująco ( kliknij by zobaczyć opis składu

NOMINOWANI  i LAUREACI     
     
 (kolejność zdjęć jest przypadkowa, ma oddać atmosferę i klimat uroczystosci )




W kategorii Mecenat Roku 2016 nominowani zostali: P.B.R. „Przyszłość” Piotr Wysocki, Oval Sp. z o.o., Stacja Socjalna Joannitów w Malborku, Mar-Graf S.J. Anna i Grzegorz Kwiecień, Dan Drób S.C. Józef Wiejak, Marta Zborowska. 

Laureatem Konkursu Malborski Mistrz Biznesu w kategorii Mecenat Roku  2016 została firma: 
Mar-Graf S.J. Anna i Grzegorz Kwiecień.
Firma "MARGRAF" powstała w 1994 roku. Obszar działalności firmy obejmuje sprzedaż szerokiej gamy opakowań jednorazowych, art.chemicznych oraz produktów do wyposażenia sklepów wielu znanych polskich producentów dzięki czemu posiada wysoką konkurencyjność na rynku - mówił m.in prowadzący, przedstawiając firmę. 




W kategorii Inwestor Roku 2016 nominowani zostali:
Oval Sp. z o.o.; Techno Marine Sp. z o.o., F.H. „Excellence” Ewa Kołkowska, Paweł Kołkowski S.C. WIM Wojciech Węgrowicz; P.H.U. „Chemipack” Artur Ostrowski, P.P.H.U. „Parafka” Aleksandra Parafiniuk. 

Laureatem Konkursu Malborski Mistrz Biznesu w kategorii Inwestor Roku  2016 została firma: 
Techno Marine Sp. z o.o.
Techno Marine Sp. z o.o. zlokalizowana jest w Malborku z bezpośrednim dostępem do rzeki Nogat. Co pozwala na wykorzystanie szlaku wodnego jako dostępu do Morza Bałtyckiego. Podstawowym produktem spółki są profesjonalne, unikatowe łodzie hybrydowe o długości od 7 do 16 metrów.Jako jedni z pierwszych stosują nowości i rozwiązania technologiczne takie, jak napędy wielosilnikowe, konstrukcje mieszane z kevlarem. Nie boją się wdrażania i testowania nowych projektów oraz działań inwestycyjnych - w 2016 roku oddano do użytku budynek magazynowy o powierzchni użytkowej 752, 09 m kw. – podobnie o firmie informowano podczas opisów nominowanych

W kategorii Debiut Roku 2016 nominowani zostali:
MitoStudio Tomasz Ruszkowski; Usługi Remontowo Budowlane  TomEfekt - Tomasza Pańka, Sklep Fistaszek Paulina Hoppe-Gołębiewska; KDP Inwest Daria Sierla; Olymp-Salon Mango Maksymilian Lukas; R-MED Karolina Nierzwicka; Firma Usługowa Beata Lipecka-Płocharska. 

Laureatem Konkursu Malborski Mistrz Biznesu w kategorii Debiut  Roku 2016 została firma: 
Usługi Remontowo Budowlane TomEfekt Tomasz Pańka.
Firma budowlana, znajdująca się w Malborku, działa od 2013 roku, przyjmuje zlecenia na wykonywanie kompleksowych remontów. Dzięki fachowemu i profesjonalnemu podejściu do pracy zyskał już wielu zadowolonych klientów. Realizuje zarówno remonty drobne, jak i generalne, chętnie podejmując się nietypowych zleceń. Nie boi się nowych wyzwań, ponieważ wie, że dzięki doświadczeniu i precyzji jest w stanie wykonać każdą pracę. Wie, że owocna praca jest możliwa tylko dzięki silnemu zespołowi - będąc społecznie odpowiedzialnym biznesmenem podchodzi do pracowników jak do najwyższej wartości.

 

W kategorii Fachowiec Roku 2016 nominowani zostali:
Edyta Zielińska - Salon Kosmetologiczny  "CHOCOLATE", Magdalena Rawińska Visual Projekt Aranżacja Wnętrz, Mirosława Kazaniecka - Salon Podologiczno-Kosmetologiczny „Markiza”, Martyna Zalewska Centrum Helen Doron English, Edward Matacz - P.P.U.H. „Stolmat” Usługi Stolarskie, Andrzej Wolanin Piekarnia Koszykowa, Janusz Politowski - Reklama Poligrafia „BRAPOL”, Szymon Żołędziewski - Trener  Klubu Sportowego  Atom Trefl Malbork, Piotr Mowiński  "P.H.U. AUTOREG", Mechanika Pojazdowa, Piotr Jakub Banasik Usługi Artystyczne, Jarosław Kolor „Zamek Kolor”  dorabianie kluczy Intermarche, Krzysztof  Głąb - "Fryzjer Malborski"

Laureatem Konkursu Malborski Mistrz Biznesu w kategorii Fachowiec Roku  2016 został: 
Edward Matacz P.P.U.H. „Stolmat” Usługi Stolarskie. Ten laureat zdobył najwięcej głosów oddanych poprzez stronę internetową Urzędu Miasta Malborka oraz w  głosowaniu SMS.    
Usługi stolarskie świadczy od 1989 roku. Posiada dyplomy czeladnicze, mistrzowskie i kształcenia uczniów. Jest posiadaczem złotej odznaki Mistrza Czeladnictwa, co potwierdza jego profesjonalizm i pasję wykonywania zawodu. Zabrzmiało w laudacji.




W kategorii Firma  Roku 2016 nominowani zostali: DinoPark S.C. Katarzyna i Jacek Wiśniewscy & Leszek Sidorowicz; P.B.R. „Przyszłość” Piotr Wysocki; Oval  Sp. z o.o.,  Azuro Sp. z o.o.; Z.U.H. „NICO” Sławomir Olchowik; „Latawiec” - Krzysztof Latawiec. 

Laureatem Konkursu Malborski Mistrz Biznesu w kategorii Firma Roku  2016 została firma: 
Oval  Sp. z o.o.
A w gratulacjach usłyszeć można było także że; Firma OVAL powstała w 1997 r. na terenie miasta Malbork rozpoczynając produkcję płynnej pasteryzowanej masy jajowej stanowiącej bazę wielu artykułów żywnościowych, m.in. takich jak  wyroby piekarniczo – cukiernicze, lody, dresingi, likiery, pasztety, makarony i wiele innych. Znaczący rozwój produkcji i sprzedaży oraz inwestycję w jakość wyrobu sprawił, że obecnie jest jednym z największych producentów płynnych, pasteryzowanych mas jajowych i ciastek biszkoptowych w Polsce. OVAL Sp. z o.o. -  to nowoczesna firma pod względem  nowych maszyn i urządzeń, wdrożonych technologii oraz organizacji produkcji,  oparta  całkowicie na kapitale polskim.
Oprócz regularnych działań dobroczynnych w ramach CSR, firma bezinteresownie wspiera jednostki sportowe - Stowarzyszenie Piłki Ręcznej i Nożnej Pomezania Malbork, a jak wiemy pojęcie mecenatu dotyczy bezinteresownego wspierania sportu, kultury lub sztuki.







Gratulując zwycięzcom wręczono także przygotowany przez malborskiego malarza  z okazji  jubileuszu 20- lecia działalności firmy  obraz.

Ponadto w trakcie gali Zbigniew Charmułowicz doradca Burmistrza ds. gospodarczych otrzymał  od Rady Gospodarczej miecz - jako symbol dobrej współpracy z malborskimi przedsiębiorcami.






W tegoroczną uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz wojewódzkich oraz powiatowych, a także liczni sponsorzy.   
Galę uświetnił występ tancerzy ze studia Mashu z japońskiego Hamamatsu goszczących w Malborku oraz wokaliści ze studia Balbiny.


Zebrał na podstawie otrzymanych informacji 
i materiałów z magistratu, nagrań i notatek spisał i opisał.

Krzysztof Hajbowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz