piątek, 18 października 2019

Wybrano przedstawicieli środowisk NGO

Nowi reprezentanci do Malborskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

.
Na wczorajszym (t.j. środowym 17.X) otwartym zebraniu wyborczym Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych MROP, wybierano spośród organizacji (reprezentantów NGO) do wspólnej (składającej się z urzędników, radnych i delegatów organizacji pozarządowych) Malborskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. 

MROP według regulaminu wspomnianej rady - ma w niej siedmioro swoich przedstawicieli. Sześć miejsc z wyboru i jedno z tzw. automatu. Przypadające zawsze aktualnemu przewodniczącemu MROP. 



Wybory odbyły się w systemie tajnym, poprzez wrzucanie kart - proponowanych nazwisk kandydatów do urny. 

W głosowaniu brało udział 12 osób uprawnionych i wybierano sześcioro kandydatów. 

Komisja skrutacyjna stwierdziwszy legalność i ilość uprawnionych orzekła, że oddano 12 ważnych głosów, na siedmioro kandydatów z czego wyłoniono większością głosów sześć osób delegowanych do Malborskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. 

Oto wybrani przedstawiciele według nazwisk 
Magdalena Adamska  
Zbigniew Dopierała  
Zygmunt Jonatowski  
Bogdan Mąder 
Agnieszka Predygier  
Katarzyna Zając-Baca 


Ponadto rozmawiano o działaniach publicznych w najbliższym czasie ( m.in. spotkaniach, które nazwano roboczo kolacjami NGO, o możliwościach prezentacjo dorobków poszczególnych stowarzyszeń, lub krótkich form popularyzujących domeny, obszary w których działają, itp.
Oceniono przygotowania do najbliższych wspólnych środowiskowych imprez prospołecznych Malborskiego COPu i MROPu. 

Rozmawiano o ogólnie rozumianych działaniach w obszarze kultury i aktualnych potrzebach, w tym m. innymi o pomysłach np. na zadania rady kultury, potrzebie i zakresie kompetencji.  

Rozmawiano także o potrzebach środowisk NGO, o sztuce porozumiewania, komunikacji i intencjach. Pochwalono zakres działań Malborskiego Centrum Wolontariatu. Jak podkreśliła Magdalena Adamska, że z jednej strony cieszy zainteresowanie osób spoza środowisk Malborka np. z Elbląga.

A także Malborka z różnych, w tym poza stowarzyszeniowych obszarów. 


Byliby radzi większemu zainteresowaniu rodzimych aktywnych NGO, ale i to co realizują i jakich grup – pozwala mieć i satysfakcję, i nadzieję, że zdążają w dobrym kierunku.  

Przewodniczący Andrzej Panek podkreślił, że cieszy fakt coraz szerszego zaplecza dla Malborskiego obszaru NGO. 


Między innymi pomieszczenia spółdzielni socjalnej Fabryka Inicjatyw i COP w jednym stwarzają niesamowite pola i warunki do działań, a także pomieszczenia Malborskiego Centrum Wolontariatu, teraz zadeklarowane także pomieszczenia i możliwości wspólnych działań z malborską Filią Biblioteki Pedagogicznej z siedzibą w Gdańsku. 

To niesamowite możliwości dla organizacji i stowarzyszeń. To też poczucie bezpieczeństwa i opieki jaką stwarza Malbork dla środowisk NGO.
BANWI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz