wtorek, 26 marca 2019

Konkurs policyjny w Gdyni, w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu (WSAiB)

Uczennica z Malborka w tegorocznym finale 

.
Uczelnia im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni co roku organizuje konkursy dla uczniów szkół średnich, w których główną nagrodą jest indeks WSAiB. Swoich sił można spróbować w następujących dziedzinach: historia, przedsiębiorczość, wiedza o policji, logistyka, znajomość języka angielskiego. 

Rywalizacja podzielona jest na  etapy. W pierwszym, wewnętrznym uczniowie wypełniają test w swojej szkole, etap drugi, finałowy - odbywa się na terenie Uczelni w gdyńskiej uczelni.

W tegorocznym finale udział wzięło blisko 300 uczniów

M.in z V LO im. płk. Stanisława Dąbka w Gdyni, ZSP4 Malbork, ZSO 2 Kartuzy, ZSP nr 2 im. św. Józefa Patrona Rzemieślników w Chojnicach, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach, PZS Reda, II LO im. Adama Mickiewicza w Gdyni, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie.

Nikola Kwaśniewska 

Uczennica z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku wykazała się najlepszą wiedzą w VIII Finale Konkursu Policyjnego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni i zdobyła indeks na wybrane studia na uczelni. Jej szkolny kolega - Marcin Chojnacki - zdobył III miejsce. II miejsce przypadło Oliwierowi Adamczewskiemu z PZS w Redzie. 

Konkurs patronatem objął Komendant Miejski Policji w Gdyni. Nagrody dodatkowe dla zwycięzców przygotowała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Podczas uroczystego spotkania 

Była możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami o służbie, wzięcia do rąk broni lub nowoczesnego wyposażenia, którego używają na co dzień oraz zajrzenia do najnowszych pojazdów służbowych i bojowych różnorodnych formacji mundurowych: 
Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdyni i 7 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Odbyło się to w ramach I Targów Służb Mundurowych na Uczelni Kwiatkowskiego

Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawował dr Marek Chrabkowski. On także przygotował  test.  Marek Chrabkowski jest wykładowcą Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, jest też ekspertem ds. kryminalistyki i przestępczości oraz prawa karnego.
informacja i zdjecia WSAiB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz