Zestawienie tygodniowe z działań ratowniczych Komendy Powiatowej PSP w Malborku (26.XI)

Komenda Powiatowa PSP w Malborku

mł.bryg. Janusz Leszczewski
zastępca  Komendanta Powiatowego PSP w Malborku

Na terenie powiatu malborskiego w dniach od 20.11.2017 r. do 26.11.2017 r. zanotowano:
Miejscowe zagrożenia 8
Pożary  4
Alarmy fałszywe 2
= Razem 14

23.11.2017r. godz. 11:24 Malbork ul. 500-Lecia– Dyżurny SKKP PSP w Malborku odebrał zgłoszenie 
o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych.

Po dojeździe zastępów  z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano wypadek drogowy dwóch pojazdów osobowych. 1 osoba poszkodowana (pasażer-uskarżał się na ból kręgosłupa) znajdował się w pojeździe Opel Corsa. Pozostałe (3) osoby biorące udział w zdarzeniu nie wymagały udzielenia pomocy medycznej. 
Działania ratowników polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatora w pojeździe Seat Alhambra. Następnie wprowadzenie ruchu wahadłowego na drodze (DK-55). Dojazd ZRM do miejsca zdarzenia i przekazanie osoby poszkodowanej. Usunięcie resztek powypadkowych z jezdni i przywrócenie płynności ruchu kołowego na drodze. Zakończenie działań i powrót do jednostki.

W działaniach ratowniczych brały udział: dwa zastępy z JRG Malbork.
Czas trwania akcji: 45 min.

25.11.2017r. godz. 20:47  Malbork ul. Solskiego – wypadek drogowy   Do SKKP PSP w Malborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano dwa pojazdy osobowe Audi A3 i BMW E46 po zderzeniu czołowym. Pojazdy znajdowały się na pasie drogi. Dwie osoby poszkodowane, to pasażerki Audi A3, które  o własnych siłach wydostały się na zewnątrz pojazdu, znajdowały się pod opieką ZRM. Ruch kołowy odbywał się wahadłowo. 

Działania ratowników polegały na:  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu, akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz zakręcenie zaworu głównego instalacji LPG w pojeździe BMW. Usunięcie resztek powypadkowych. Zakończenie działań i powrót do jednostki.

W działaniach ratowniczych brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork 
Czas trwania akcji: 1 godz. 43min.

Pozostałe zdarzenia minionego tygodnia to; 3 pozary śmietników, pożar śmieci pod wagonem towarowym na bocznicy kolejowej, 3 razy udzielenie pomocy zespołowi ratownictwa medycznego, uwolnienie psa z balkonu oraz wypadek bez osób poszkodowanych  gdzie samochód osobowy wypadł na łuku z drogi i uderzył w drzewo.
mł.bryg. Janusz Leszczewski
zastępca  Komendanta Powiatowego PSP w Malborku

***
Na terenie powiatu malborskiego w dniach od 13.11.2017 r. do 19.11.2017 r. zanotowano:

14.11.2017r. godz. 16:04 gm. Miłoradz, Kończewice DK22– Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Malborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku 
dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej Nr 22 w Kończewicach. Dwie osoby poszkodowane.

W momencie dojazdu zastępów JRG PSP Malbork jeden samochód osobowy Citroen C5 znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi pojazd Renault Megane znajdował się na pasie drogi. Dwie osoby poszkodowane samodzielnie wydostały się na zewnątrz pojazdów . 
Działania zastępów ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu ruchu kołowego w obu kierunkach, udzieleniu pomocy medycznej jednej z osób poszkodowanych przez ratowników JRG, następnie przekazanie jej zespołowi ratownictwa medycznego. Drugiej osobie poszkodowanej pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Na zakończenie działań sorpcja i neutralizacja rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu i przywrócenie bezpiecznego ruchu na drodze. Straty materialne oszacowano na kwotę około 25 000 zł. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy JRG Malbork, zastęp OSP Miłoradz i OSP Kończewice.

13.11.2017r. godz. 12:05 Nowy Staw ul. Mickiewicza - Dyżurny SKKP PSP  w Malborku odebrał zgłoszenie o pożarze butli z acetylenem na terenie budowy  nowej obwodnicy.
Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podaniu jednego prądu wody na palącą się butlę w celu jej schłodzenia, a następnie zakręceniu zaworu butli.
W działaniach gaśniczych brała udział jednostka z OSP Nowy Staw.
Czas trwania akcji: 32min.

14.11.2017r. godz. 9.13  gm. Miłoradz, Stara Kościelnica, droga powiatowa Wypadek drogowy 
miał miejsce na drodze powiatowej w Starej Kościelnicy gm. Miłoradz, tam samochód osobowy Vokswagen uderzył w drzewo. Jednej osobie poszkodowanej udzielono pomocy medycznej, odłączono akumulator i usunięto resztki powypadkowe.

18.11.2017r. godz. 08:34, gm. Nowy Staw, Myszewo - Do SKKP PSP w Malborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego. 
Samochód osobowy   po uderzeniu w drzewo dachował. Trzy osoby poszkodowane. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na pobliskim polu.  Odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Pomoc w załadunku auta na lawetę oraz usunięciu resztek powypadkowych.
W działaniach ratowniczych udział  brały 2 zastęp z JRG M-k, zastęp z OSP Myszewo.
Czas trwania akcji: 3 godz.07 min.

Pozostałe zdarzenia minionego tygodnia to pożar sadzy w kominie, pożar śmieci, podejrzenie tlenku węgla w budynku usługowo handlowym, zalane piwnice w budynkach mieszkalnych oraz dwie kolizje drogowe (Malbork ul. Jagiellońska i ul. Konopnickiej)


***


Na terenie powiatu malborskiego w dniach od 06.11.2017 r. do 12.11.2017 r. zanotowano:
06.11.2017r. godz. 14:55 Malbork ul. Kopernika – Dyżurny SKKP PSP w Malborku odebrał zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu budynku wielorodzinnego .

Po dojeździe zastępu z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano niewielkie zadymienie pochodzące prawdopodobnie z nieszczelnego przewodu dymowego. Zadymienie powstało w wyniku palenia w piecu kaflowym na paliwo stałe u sąsiada. Właściciel na miejscu zdarzenia. Brak osób poszkodowanych.
Działania ratowników polegały na: Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy za pomocą wykrywacza wielogazowego MULTI-PRO sprawdzają pomieszczenie sypialni, urządzenie wykazało 30ppm. Przewietrzenie pomieszczenia oraz po ponownej kalibracji  MULTI-PRO dokonano kontroli pomieszczeń na obecność tlenku węgla. Brak obecności CO. Wydanie zalecenia o nie użytkowaniu pieca kaflowego do czasu kontroli przez kwalifikowane służby. Zakończenie działań i powrót do jednostki.
W działaniach ratowniczych brał udział: zastęp z JRG Malbork.
Czas trwania akcji: 35 min

10.11.2017r. godz. 16:20  Kończewice gm. Miłoradz DK nr 22 – wypadek drogowy   

Do SKKP PSP w Malborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych.
Po dojeździe zastępów  z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano  dwa pojazdy osobowe znajdujące się na pasie drogi. Dwie osoby poszkodowane o własnych siłach wydostały się na zewnątrz pojazdu z niewielkimi obrażeniami naskórka, Ruch kołowy odbywał się wahadłowo.
Działania ratowników polegały na: Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Dojazd OSP Miłoradz oraz ZRM do miejsca zdarzenia,  przekazanie osób poszkodowanych dla ratownictwa medycznego. Sorpcja i neutralizacja rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. OSP Miłoradz kieruje ruchem wahadłowym. Od dysponowanie zastępy JRG  Malbork do innego zdarzenia (pożar sadzy w kominie w Pogorzałej Wsi).  Pomoc przy załadunku rozbitego samochodu na lawetę. Usunięcie resztek powypadkowych. Zakończenie działań i powrót do remizy.
W działaniach ratowniczych brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork i 1 zastęp z OSP Miłoradz. 
Czas trwania akcji: 3 godz. 05 min.

11.11.2017r. godz. 00:23  Królewo gm. Stare Pole DK nr 22 – wypadek drogowy.  

Do SKKP PSP w Malborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Po dojeździe zastępów z JRG  Malbork do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy VW Passat znajduje się w przydrożnym rowie. Jedna osoba poszkodowana o własnych siłach wydostała się na zewnątrz pojazdu. Samochód ciężarowy znajduje się na pasie ruchu. Ruch na drodze krajowej nr 22 zablokowany w obu kierunkach.      Działania ratowników polegały na: Zabezpieczeniu i oświetlenie miejsca zdarzenia. Odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Przyjazd na miejsce zdarzenia OSP Stare Pole oraz ZRM. Przekazanie osoby poszkodowanej dla ratownictwa medycznego. Ratownicy kierują ruchem wahadłowo. Pomoc przy załadunku rozbitego samochodu na lawetę. Usunięcie resztek powypadkowych oraz sorpcja płynów eksploatacyjnych. Zakończenie działań i powrót do jednostki. W działaniach ratowniczych brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork i 1 zastęp z OSP Stare Pole.  Czas trwania akcji: 3 godz. 31 min.

Pozostałe zdarzenia to: 3 x zalane pomieszczenia piwniczne, 2 x plama oleju, pożar sadzy w kominie, pożar szopy, podejrzenie C.O.

***
Na terenie powiatu malborskiego w dniach od 30.10.2017 r. do 05.11.2017 r. zanotowano:

31.10.2017r. godz. 7:50 Dębina, DK 55 – wypadek drogowy   – Dyżurny SKKP PSP w Malborku odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym 4 aut na DK 55.

Po dojeździe zastępów  z JRG Malbork do miejsca zdarzenia  zastano 4 samochody osobowe w rowach (2x Peugeot 206 po lewej stronie – w tym jeden na dachu,  i 2x VW Passat po prawej stronie drogi w kierunku Nowego Dworu Gd.). Jednej osobie poszkodowanej pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Ruch odbywał się wahadłowo. Przyczyną zdarzenia było oblodzenie jezdni.

Działania ratowników polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  zakręceniu butli LPG w dwóch pojazdach. Odłączenie akumulatorów w pojazdach. Auta wjeżdżały do rowów w różnych odstępach czasu (każde zdarzenie niezależne od drugiego).  Usunięcie resztek z jezdni. W związku z brakiem zagrożenia zakończenie działań i powrót do remizy.

W działaniach ratowniczych brał udział: 2 zastępy z JRG Malbork, 1 zastęp z OSP Nowy Staw.
Czas trwania akcji: 1 godz. 05 min.

05.11.2017r. godz. 5:09  Królewo– DK 22 – wypadek drogowy   Do SKKP PSP w Malborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym 1 auta, po uderzeniu w drzewo.

Po dojeździe zastępów  z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy  marki BMW, który po zjechaniu z pasa ruchu i uderzeniu w drzewo znajduje się na poboczu drogi. Poszkodowany kierujący pojazdem w zdarzeniu znajduje się w pojeździe, przytomny. 
Działania ratowników polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. wstrzymaniu ruchu na drodze krajowej, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu i jego ewakuacja z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Następnie dokonano przekazania poszkodowanego dla zespołu ratownictwa medycznego. Odłączenie akumulatora w rozbitym pojeździe. Wprowadzenie ruchu wahadłowego. Zakończenie działań i powrót do remizy.
W działaniach ratowniczych brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork i 1 zastęp z OSP Stare Pole. 
Czas trwania akcji: 2 godz. 46 min.

Pozostałe zdarzenia to: 20 x zalane pomieszczenia piwniczne, 4 x powalone drzewa, 2 x pożary śmietników, pożar śmieci na byłym wysypisku, uszkodzone przez wiatr pokrycie dachu, otwarcie mieszkania, pomoc ZRM, plama oleju i alarm fałszywy z monitoringu.
***

archwalia - kliknij obrazek 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza