piątek, 31 sierpnia 2018

Policyjne działania

"Bezpieczny weekend  - ostatni weekend wakacji"

.
Od dzisiaj 31 sierpnia policjanci rozpoczynają działania pn. „Bezpieczny Weekend — ostatni Weekend Wakacji”. W trakcie trwania działań funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących pomorskimi drogami. Akcja potrwa do 02.09.2018 r. 

W tym czasie policjanci będą zwracać szczególną uwagę zarówno na kierujących, jak i na pieszych uczestników ruchu.

W związku z ostatnim weekendem wakacji i związanymi z nim licznymi powrotami z wypoczynku, podczas najbliższych dni policjanci spodziewają
się większego natężenia ruchu drogowego. Policjanci będą dbać o płynność i porządek ruchu, będą podejmować stanowcze interwencje wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych:

• nadmierna prędkość połączona z brawurą,
• prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu,
• nieprawidłowe wykonywanie manewrów oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i rowerzystów.

Przestrzegamy wszystkich kierowców, którzy wracają z wakacji przed zbytnim pośpiechem na drodze. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. 
Każdy kierowca, wsiadając do samochodu, powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie.

Pamiętajmy o elementarnych zasadach! Przez całą drogę kierowca powinien mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Trzeba też koniecznie zwrócić uwagę, aby rodzina jechała w pasach, a małe dziecko w specjalnym foteliku bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o zachowanie podczas jazdy szczególnej ostrożności i czujności. Zadbajmy wszyscy, aby ten ostatni weekend wakacji był dla nas wszystkich bezpieczny!


mł.asp. Sylwia Kowalewska 

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji 
w Malborku. Kontakt w dni powszednie w godz. 7.30 – 15.30. 

W godzinach popołudniowych, sobotę, niedzielę i święta prosimy dzwonić tylko w sytuacjach nadzwyczajnych na numer telefonu komórkowego: 603 651 204
zdjęcia ze stron policji Iławskiej i komendy w Węgorzewie 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza