czwartek, 17 października 2019

Malborskie obchody Dnia Ratownictwa Medycznego i Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Bicie rekordu WOŚP, pokazy, manewry

.
Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy z Malborka oraz Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego zorganizowały dla malborskiej młodzieży manewry ratownicze oraz bicie rekordu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 


Na placu Kazimierza Jagiellończyka, przy fontannie, można było zapoznać się zasadami udzielania pierwszej pomocy i wziąć udział w próbie bicia rekordu WOŚP. 

Spora część młodzieży uczestniczącej wczoraj w swoistych manewrach  doskonale jest zorientowana w zasadach, sposobach i procedurach udzielania pomocy. 


To głównie oni stanowili rdzeń uczestników wczorajszego wydarzenia i pokazów, rywalizacji drużyn, oraz tego wszystkiego co działo się w Malborku w ramach (przypadającego  13 października, a obchodzonego wczoraj)  Dnia Ratownictwa Medycznego. Obchody te połączone zostały z Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca i ... stąd wszystko razem.


Zorganizowano więc dla  młodzieży manewry ratownicze oraz bicie rekordu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 

Można było przyjść na plac Kazimierza Jagiellończyka i np. zbadać za darmo ciśnienie tętnicze i poziom glukozy a nieco później obejrzeć pokazy ratownictwa technicznego. 

Oto garść fotografii z wczorajszego wydarzenia na placu. 
BANWI
 

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza