środa, 22 listopada 2017

Metafory Muzyczne 2017 - „Złoty portal”

METAFORYCZNE PODRÓŻE w odsłonach harmonii MIŁOŚCI

Ceremonie dźwięku/warsztaty wokalne/koncert finałowy

Tegoroczne Metafory Muzyczne przebiegać będą pod hasłem „Złoty Portal". Portal symbolizujący przejście do innego wymiaru, do Innej świadomości. Jest to swoisty proces urzeczywistnienie ceremonii dźwięku, w której improwizacja, trans, modlitwa i medytacja przenikać się będą z kompozycjami wielkich mistrzów.

Warsztaty wokalno-instrumentalne, ceremonie dźwięku będą próbą dpowiedzi na pytanie: Czy odczuwamy i dostrzegamy to co nas łączy i prowadzi do kreacji służącej sobie i innym w harmonii?

Jak potężnym narzędziem jest muzyka do wyrażania siebie, dzielenia się i postrzegania rzeczywistości w harmonii ze wszystkim? Pragniemy zwrócić uwagę na muzykę, jej siłę oddziaływania, strój solamy, pierwotny strój 432 Hz i jego moc. W harmonii człowiek się odnajduje, dostraja i ma dostęp do większej świadomości i odwagi w kreacji.

Koncert odbędzie się 3 grudnia br. w Kościele Zamkowym na Zamku Wysokim, pod tytułem „Złoty Portal"

Warsztaty

Warsztaty poprzedzające koncert

Mają na celu przygotować do innej jakości wyrażania siebie przez muzykę w harmonii z innymi. Na jakość muzyczną wpływa świadomość muzyczna i rozumienie siebie oraz empatia. Z takiego pojmowania muzyki zyskujemy dostęp do improwizacji - śpiewu intuicyjnego z dostępem do wspólnej mocy kreacji, harmonii i siły uczuć.

Warsztaty adresowane są do chórzystów jak również do instrumentalistów. Mają one pobudzać wyobraźnię muzyczną, kształtować otwartość, odwagę i uczyć współistnienia i współtworzenia w grupie. Przygotowują do przekraczania granicy pomiędzy wyrażaniem siebie, pomiędzy odtwarzaniem a tworzeniem, urzeczywistnianiem tego co jest w każdym z nas i tego co nas łączy. Serdecznie zapraszamy na Metafory Muzyczne 2017!
Bożena Belcarz Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza