wtorek, 26 lutego 2019

Policyjny raport weekendowy i inne materiały prasowe

W ubiegłym tygodniu

.
W piątek około godziny 14.25 w Malborku 
na skrzyżowaniu ulic Aleja Sprzymierzonych i Koszalińska kierujący audi 51-letni mężczyzna wyjeżdżając z ulicy Koszalińskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu skodzie i doszło do zderzenia tych pojazdów. 
Kierujący w obu pojazdach byli trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia obrażenia odniosła 57-letnia pasażerka skody, którą przewieziono do malborskiego szpitala.

W niedzielę około godziny 19.20 na terenie gminy Nowy Staw policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca tej gminy, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Za załamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Malborscy policjanci podsumowują akcję bezpieczne ferie 

Pomimo iż ferie w pomorskim rozpoczęły się 11 akcja trwała już od 14 stycznia. W tym czasie policjanci przed feriami rozmawiali z uczniami w szkołach o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Podczas ferii policjanci ruchu drogowego skontrolowali ponad 30 autokarów przewożących dzieci i młodzież. Funkcjonariusze również wraz z pracownikami sanepidu kontrolowali zorganizowane miejsca wypoczynku. Przez 2 tygodnie przeprowadzono 9 takich sprawdzeń na obozach i półkoloniach.

Zatrzymano czterech poszukiwanych

W miniony weekend policjanci z malborskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn poszukiwanych przez sądy w Malborku i Rykach celem doprowadzenia do zakładu karnego. Zatrzymani trafili do aresztu, gdzie odbędą teraz swoje zaległe kary pozbawienia wolności. W piątek wieczorem policjanci z malborskiej komendy patrolując miejsca zagrożone w rejonie miasta w parku wylegitymowali mężczyznę. 

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 60-latek jest poszukiwany przez sąd w Rykach do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo 

W sobotę około godziny 21.00 dyżurny malborskiej komendy odebrał zgłoszenie o awanturze domowej w małej miejscowości na terenie powiatu. W trakcie legitymowania awanturnika okazało się, że malborski sąd wydał zarządzenie o doprowadzeniu tego mężczyzny do zakładu karnego do odbycia kary więzienia 1 roku. 

Dwóch kolejnych poszukiwanych patrolowcy zatrzymali podczas interwencji na klatce schodowej w jednym z budynków na terenie miasta. Funkcjonariusze interweniujący na miejscu wylegitymowali dwóch szarpiących się mężczyzn. Obaj byli poszukiwany przez sąd w Malborku do odbycia kary pozbawienia wolności. 36-latek miał do odbycia 2 lata i 10 miesięcy, a 37-latek 90 dni kary więzienia. Zatrzymani poszukiwani trafili do zakładu karnego, gdzie odbędą teraz zaległe kary. 

 Policja przypomina 

że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Zatrzymani poszukiwani trafili do zakładu karnego, gdzie odbędą teraz zaległe kary. Policja przypomina także, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

mł.asp.Sylwia Kowalewska 

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji 
w Malborku. Kontakt w dni powszednie w godz. 7.30 – 15.30. 

W godzinach popołudniowych, sobotę, niedzielę i święta prosimy dzwonić tylko w sytuacjach nadzwyczajnych na numer telefonu komórkowego: 603651204

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza