poniedziałek, 8 października 2018

Propozycje dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych

Było widać komu na sercu leży wspólne dobro i rozwój środowiska Malborka

.
Dziękując Wszystkim Państwu a przybycie na ubiegłotygodniowe Malborskie Forum Pomocowe, które jak zwykle było owocne i przyniosło wiele wzajemnych pożytków uczestniczącym w nim przedstawicielom kościołów różnych denominacji, przedstawicielom organizacji  i stowarzyszeń, przedstawicielom grup nieformalnych, oraz działaczom społecznym i samorządowym.

Dziękuję w imieniu własnym jak i władz stowarzyszenia MFP oraz  Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Już wkrótce relacja i refleksje z tego środowiskowego prospołecznego działania.  

Które, po trzech latach raz jeszcze udowodniło siłę bezpośrednich rozmów, i wyższość bezpośrednich kontaktów oraz wymiany wiadomości poza urzędniczymi biurkami. 

Poza ekstra "oficjałkami" konferencjami do pustej sali, lub z pominięciem np. beneficjentów dla których jakąś rzecz się ponoć czyni (byle grało w urzędniczych papierach i instytucja, jedna z drugą. się mogłaby pochwalić wizerunkowo dla przełożonych takiej instytucji, że "coś" robi ... w mediach lokalnych, lubo  na stronie www, czy Facebooku - o zgrozo). Cóż można i tak, ale wówczas jaki to ma sens ... i komu tak naprawdę służy?!

Krzysztof Hajbowicz
inicjator spotkań Forum

Poniżej kolejna garstka konkretów 

Witkac

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone oferty w ramach tegorocznej edycji Akumulatora Społecznego - niestety nie wszystkim Państwa mieliśmy możliwość przyznać stosowne dofinansowanie. Przypominamy, że już w kwietniu 2019 następna tura naboru! Niezależnie od tego, dziś chcielibyśmy zaprosić tych Państwa, których organizacje posiadają siedzibę bądź w Gdańsku bądź de facto prowadzą tu działania lub zamierzają to robić w przyszłości - na spotkanie z Michałem Pielechowskim, pracownikiem Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska. Mamy nadzieję w trakcie tego krótkiego spotkania nie tylko powitać "nowe" organizacje i je przedstawić, ale także zaprezentować ofertę WRS (w czym Urząd może wspierać organizacje pozarządowe, jak kształtować te relacje) oraz Centrum Organizacji Pozarządowych - instytucji której zadaniem jest również pomaganie szczególnie "młodym" podmiotom odnaleźć się w sektorze pozarządowym . 

Spotkanie odbędzie się 17,X o godz. 16:00, w b. Pałacu Ślubów  przy Al. Grunwaldzkiej 5 w Gdańsku.
Jeśli to możliwe prosimy o potwierdzenie udział na biuro@fundacjarc.org.pl
Jednocześnie mamy także prośbę aby przesyłać do nas krótkie opisy Państwa organizacji - mamy nadzieję zainicjować krotki cykl promocyjny dedykowany właśnie nowo powstałym organizacjom.

Pozdrawiam 
Antonina Paplińska
Fundacja Pokolenia

Zapraszamy grupy, organizacje  i instytucje na bezpłatne spotkanie szkoleniowe dotyczące programu"Równać szanse"

Dziesiątego października w środę o godzinie 17.00 w budynku Fundacji Pokolenia w Tczewie. W ramach konkursu można zdobyć dotacje w wysokości do 8 500 zł na projekty na rzecz młodzieży wiejskiej i z małych miast. Szczegóły na stronie internetowej www.fundacjapokolenia.pl

Artur Rajkowski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza