środa, 6 grudnia 2017

Od zewnątrz

Pod znakiem błękitu w służbie

Monika Sarnowska

Mija już 20 lat od czasu powstania Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla dzieci i młodzieży z autyzmem w Malborku. Z tej okazji w Malborskim Karwanie odbyły się obchody tej okrągłej rocznicy.  

A udział w niej wzięli: dyrekcja, pedagodzy, władze miasta, starostowie, rodzice oraz zespół teatralny Płomyki zrzeszający dzieci z autyzmem. 

Spektakl o tematyce bożonarodzeniowej poruszył serca publiczności i nie u jednej osoby wywołał łzy wzruszenia. Dyrektor Małgorzata Korna wyczerpująco przedstawiła historię ośrodka posiłkując się prezentacją multimedialną, podkreślając znaczenie imprez towarzyszących dniom autyzmu. 

Wspominała  koncerty z udziałem malborskich władz, biegi, i najbardziej spektakularna akcję - z punktu widzenia mieszkańca Malborka - podświetlenie budynku Szkoły Łacińskiej na niebiesko. 
Praca z dziećmi autystycznymi opiera się o terapię behawioralną z naciskiem na pozytywne wspieranie zachowań. 
Wymiernymi efektami pracy pedagogów jest ich adaptacja w warunki szkoły publicznej. Impreza zakończyła się owacjami dla wszystkich, którzy tworzą ten ośrodek, a podziękowaniem nie było końca. 

Monika Sarnowska
Lokalna Gazeta Obywatelska
(tekst i zdjęcia) 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza