środa, 6 grudnia 2017

Od wewnątrz

20 lat minęło jak jeden dzień ...

Aleksandra Ciachorowska

W 2017 roku Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku obchodzi 20 - lecie swojej pracy. Przy okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu (który co roku przypada w pierwszym tygodniu grudnia), w dniu 5 grudnia 2017 roku w gościnnych murach Karwanu odbyła się uroczysta gala. 

Do świętowania naszych okrągłych urodzin zaprosiliśmy przedstawicieli Kuratorium Oświaty, władze powiatu i miasta Malborka, radnych, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, przedszkoli oraz innych jednostek organizacyjnych. Szczególnie miło było świętować jubileusz w gronie obecnych i byłych pracowników ośrodka oraz rodziców i dzieci uczęszczających teraz i dawniej do naszej placówki. Pojawiło się również wielu sympatyków i przyjaciół spośród mieszkańców naszego miasta i nie tylko. 


W tak przemiłej atmosferze przedstawiliśmy widzom w formie prezentacji sylwetki naszych podopiecznych, którzy mieli okazję uczyć się w ośrodku bądź nadal do niego uczęszczają. Pokazaliśmy również naszą historię w pigułce od dnia założenia placówki, która powstała dzięki determinacji rodziców działających w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Autystycznym i Osobom z Trudnościami w Komunikowaniu Się 
z panią Bożeną Partyką jako przewodniczącą stowarzyszenia oraz grupie pedagogów specjalnych z panią Cecylią Zdończyk na czele. Obie prezentacje przygotowała długoletnia pani dyrektor ośrodka, Małgorzata Korna.

Uroczysta gala nie odbyłaby się bez naszych dzieci, które od wielu lat wzruszają, zadziwiają i porywają serca widzów swoimi występami teatralnymi w grupie Płomyki. 
Z okazji urodzin ośrodka panie prowadzące zespół: Katrzyna Plutowska – Kapusta oraz Barbara Sidor przy dużym wsparciu pani Cecylii Zdończyk przygotowały dzieci, które zaprezentowały się na scenie w przedstawieniu „Wędrówka Wspomnień”. 

Swoją grą aktorską i pięknym śpiewem porwały malborską publiczność. Podczas gratulacji padło wiele przemiłych słów pod adresem naszej placówki, grona pedagogicznego i naszych dzieci. Na szczególną uwagę zasługują słowa pani Aleksandry Kapejewskiej, dyrektora Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, która poruszona występem dzieci powiedziała, że pomaganie nam w organizacji naszych przedsięwzięć to wielka przyjemność, gdyż na wysokim poziomie prezentujemy kulturę i sztukę w naszym mieście.Dziękujemy z całego serca wszystkim przybyłym na galę 20-lecia zaproszonym osobom, sympatykom, przyjaciołom, wszystkim tym, dzięki którym ta uroczystość mogła się odbyć w tym pięknym miejscu jakim jest Karwan Muzeum Zamkowego w Malborku.
Aleksandra Ciachorowska
Nauczyciel SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza