czwartek, 14 lutego 2019

Akcja policji

DZIAŁANIA TAXI

Sylwia Kowalewska

15 lutego malborscy policjanci przeprowadzają działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


Na terenie całego powiatu malborskiego zostały przeprowadzone działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób.

Malborscy policjanci sprawdzają dokładnie dokumenty wymagane podczas świadczenia usługi , sprawność pojazdu oraz trzeźwość kierującego. W przypadku ujawnienia nagannego stanu technicznego pojazdu, nietrzeźwości kierowcy lub braku wymaganych dokumentów, dalsza jazda może okazać się niemożliwa. Pasażerom przypominamy o konieczności korzystania z pasów
bezpieczeństwa. 
Kierowcy natomiast nie mogą zapominać, że obowiązują ich takie same przepisy jak wszystkich innych użytkowników dróg. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu nie zwalnia z konieczności respektowania przepisów ruchu drogowego.

mł.asp Sylwia Kowalewska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza