czwartek, 28 lutego 2019

Przypominamy o zasadach wsiadania do autobusów MZK

Wyłącznie pierwszymi drzwiami!

.
O tym mówiono i pisano już od dłuższego czasu. Na plakatach umieszczonych w autobusach miejskiej komunikacji wyraźnie napisano co i jak z tym wsiadaniem. Ma to uporządkować to co można zauważyć każdego nieomal dnia przy wsiadaniu. To już od jutra, więc poniżej cytujemy ulotkę wydaną przez Malborskie MZK;

"Miejski Zakład Komunikacji w Malborku Sp. z o.o informuje, iż z dniem 1 marca 2019 r. wprowadza zasadę wsiadania Pasażerów do autobusów wyłącznie pierwszymi drzwiami.

Wprowadzenie systemu wsiadania Pasażerów do autobusów wyłącznie pierwszymi drzwiami, ma na celu podniesienie skuteczności kontroli biletów.

Zasady będą obowiązywać od dnia 1 marca 2019 roku, na wszystkich kursach linii komunikacji miejskiej na terenie Miasta Malborka.

OTO 6 ZASAD WSIADANIA WYŁĄCZNIE PIERWSZYMI DRZWIAMI:
  • Przed wsiadaniem do autobusu pasażer zobowiązany jest przygotować ważny bilet lub inny dokument uprawniający do przejazdu, w celu okazania go kierowcy.
  • Pasażer nie posiadający ważnego biletu zobowiązany jest do jego zakupienia u kierowcy podczas wsiadania do autobusu.
  • Z obowiązku wsiadania pierwszymi drzwiami są zwolnieni pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej, jak np. osoby niepełnosprawne i starsze, matki z dziećmi w wózkach. Osoby te podczas wsiadania mogą korzystać z dowolnych drzwi.
  • Pasażerowie, którzy wsiądą do autobusu korzystając z innych niż pierwsze drzwi, będą zobowiązani do podejścia do kabiny kierowcy celem okazania dokumentów uprawniających do przejazdu.
  • Osoby, które nie wyrażą zgody na okazanie biletu lub odmówią zakupu biletu, traktowane będą jako pasażerowie bez ważnego biletu, co będzie skutkować nałożeniem opłaty dodatkowej za jazdę bez ważnego biletu.
  • Kierowca upoważniony jest do kontroli biletów oraz nałożenia opłaty dodatkowej za jazdę bez ważnego biletu."
fot MZK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz