sobota, 24 marca 2018

Z uroczystym uwieńczeniem

Warsztaty muzyki liturgicznej

Katarzyna Pawlak-Reinholc

W parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Malborku odbyły się warsztaty muzyki liturgicznej. (W dniach 17-18 marca 2018 r.)  Pomysłodawcą tego wydarzenia był  Grzegorz Dymon – organista z tamtejszej parafii.


Warsztaty rozpoczęły się w sobotę o godz. 9-tej, a ich uwieńczeniem była uroczysta Msza św., w czasie której młodzież przyjęła sakrament bierzmowania. 

Mszy św. przewodniczył bp Jacek Jezierski, a za oprawę muzyczną odpowiadali uczestnicy warsztatów muzyki liturgicznej.

Z chórzystami ćwiczyła m.in. Urszula Rogala z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Była ona odpowiedzialna także za dobór pieśni, jakie uczestnicy warsztatów wykonali w czasie uroczystej Mszy św. z obrzędem bierzmowania.

Chórowi towarzyszyła orkiestra złożona z lokalnych malborskich muzyków, na czele z dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej – Danutą Kuczewską.

W warsztatach wzięło udział ponad 70 osób. Cześć z nich należy do parafii Zesłania Ducha Świętego, inni mieszkają na terenie powiatu malborskiego. 23 osoby przyjechały z parafii św. Alojzego Orione, w której proboszczem był ks. Robert Branicki FDP i parafii Bożego Ciała w Warszawie. Obecnie ks. Robert jest proboszczem w parafii Zesłania Ducha Świętego w Malborku.

Współorganizatorami warsztatów byli: Urszula Rogala, Grzegorz Dymon, ks. Piotr Sowiński, Łukasz Rosiak.


Katarzyna Pawlak-Reinholc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz