sobota, 15 września 2018

Debata społeczna z Seniorami

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie (...)

mł.asp.Sylwia Kowalewska

W auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się debata społeczna z seniorami pn. ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”. 


Spotkaniu przewodniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku nadkom. Jacek Konkol. 

Oprócz  malborskich policjantów udział wzięli również  uczestniczył Burmistrz Miasta
Malborka pan Marek Charzewski, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Malborku i przedstawiciele Banku Pocztowego. 

Dyskusja poświęcona była szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. osób starszych.


W minioną środę o godz. 16.00  w malborskiej komendzie odbyło się spotkanie policjantów z  z seniorami. Głównym celem tej debaty społecznej było zwrócenie uwagi mieszkańcom na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstw oraz uświadomienie osobom starszym zagrożeń, które mogą ich spotkać w życiu codziennym. 


Z ramienia malborskiej policji w spotkaniu oprócz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Malborku nadkom. Jacka Konkola w spotkaniu uczestniczył  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Jarosław Pazik oraz dzielnicowi poszczególnych rejonów. 

Także Burmistrz Miasta Malborka pan Marek Charzewski, strażnicy miejscy i przedstawiciele Banku Pocztowego. 


Policjanci przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów metodą m. in. ”na wnuczka”, „na policjanta”, poinformowali również jak należy postępować w przypadku zagrożenia oraz przybliżyli tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. 

Podczas debaty funkcjonariusze zachęcali do korzystali z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „ Moja Komenda” oraz „Regionalny System Ostrzegania. 

Seniorzy chętnie brali udział w dyskusji, zadawali pytania i składali wnioski, których realizacja zostanie podsumowana na kolejnej debacie ewaluacyjnej za pół roku.

mł.asp.Sylwia Kowalewska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza