poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Malborska Rada Organizacji Pozarządowych wraz ze Stowarzyszeniem Malborskie Forum Pomocowe

Zapraszają na kolejne spotkanie  

.
Zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, środowiska, wspólnoty, związki wyznaniowe wszelkich denominacji, osoby indywidualne, zainteresowane udzielaniem pomocy lub chcących się dowiedzieć jak, gdzie i komu sensownie pomocy tej udzielać. 


Wszystkich, 
którzy chcą porozmawiać o problemach dotyczących naszego Miasta - w tym zakresie. A I nie tylko, wszak mamy  także sukcesy. Jak w rodzinie. 

Spotkanie FORUM POMOCOWEGO wraz podsumowaniem roku kadencji Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych 

Sektor III NGO 

(ang. non-government organization) - Zapraszamy aby spotkać, poznać się bardziej, policzyć,  powymieniać doświadczenia z działalności. To może być wielkie święto organizacji, stowarzyszeń i fundacji. Zależy to od naszego wspólnego zaangażowania i chęci współpracy.

Zaprosiliśmy 

przedstawicieli instytucji pomocowych formalnych i nieformalnych. Specjalistów, fachowców od udzielania wsparcia, pomagania i prawnych aspektów tychże a i  otrzymywania pomocy. Fachowców od terapii, profilaktyki i prewencji. Tych od wolontariatu, i od organizacji kościelnych, zborowych. Od NGO będzie między innymi Fundacja Pokolenia z ofertą z tzw. Akumulatora. Zaprosiliśmy przedstawicieli ludzi biznesu znanych także z działań swoich firm w obszarze  odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy serdecznie  i Ciebie 

Wszak Malbork, wszyscy pospołu - jesteśmy jedną społecznością. Myślimy różnie, mamy rożne światopoglądy. Łączy nas jedno  - jesteśmy związani z Malborkiem. mieszkamy tu, bądź pracujemy. Jesteśmy związani czasami i w inny sposób, nasze losy współgrają z biciem serca tego Miasta. Nic więc dziwnego  byśmy chcieli, aby był to zdrowy organizm. Temu, by w istocie tak było - służy m.in Malborskie Forum Pomocowe. Jest ono otwarte dla wszystkich.

Spotkanie Forum objął patronatem Burmistrz Miasta Malborka – Marek Charzewski. Patronat medialny objęła Gazeta Malborska i blog informacyjno  - pomocowy Lokalna Gazeta Obywatelska.

Spotkanie będzie miało charakter moderowanej dyskusji 

(dwoje moderatorów) gdzie zgłoszone wcześniej osoby, organizacje czy instytucje – poruszą sygnalnie problem, uwypuklą konieczność, podpowiedzą rozwiązania ofertowe, etc. Będą miały na to swoje tzw. 5 minut (tu nawet dosłownie i czasem krócej – 3 minuty). 

W drugiej turze będzie możliwość  wymienić się informacjami, przedyskutować co dalej konkretnie i gdzie, wymienić wizytówki – i pragmatycznie wziąć się za działania.

To także podsumowanie rocznej kadencji MROP 

– więc także możliwość indywidualnych rozmów z członkami Rady, kontaktów i podpowiedzi co jeszcze moglibyśmy w tym obszarze zmienić, poprawić w Malborku.   

Środa 25 kwietnia godzina od 17.00 – 19.30 (mniej więcej), Sala Konferencyjna  (parter) budynku obecnego Muzeum Miasta Malborka  przy ul. Kościuszki 54 (dawny budynek wydziału promocji UM Malborka)

W imieniu organizatorów;
Andrzej Panek – przewodniczący MROP
Krzysztof Hajbowicz – inicjator Forum i jego pomysłodawca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz