piątek, 15 marca 2019

W radiu Malbork o faktach a nie mitach

Do spotkania w ramach "Malborskiego Forum Pomocowego" zostało siedem dni. Przypominamy o zgłaszaniu tematów do prezentacji na Forum ( czytaj na ten temat- klikając  tu)

Ze świata środowisk NGO (organizacji pozarządowych)

.
Wczoraj podczas audycji radiowej redaktora Piotra Piesika "Malborskie okno dialogowe" (addycja emitowana "na żywo" w każdy czwartek od 11.30 oraz powtarzana, odtwarzana (kiedyś się mówiło "z taśmy") w niedzielny poranek o 9.00.


Przedstawiciele  Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych (MROP) Magdalena Adamska (także z Fundacji Grupa Zainteresowania Alternatywnego) i przewodniczący MROP Andrzej Panek, oraz Anna Szade ze Spółdzielni Socjalnej "Fabryka Inicjatyw", dziennikarka i realizatorka wielu projektów i akcji środowiskowych - we wczorajszej audycji przybliżali wspólnie istotne nie tylko dla środowisk NGO informacje i fakty - z działań organizacji pozarządowych w Malborku.

Między innymi; Andrzej Panek przypominał słuchaczom o działaniach organizacyjnych, merytorycznych  i zbliżającej się nowej kadencji MROP. Magdalena Adamska o swojej fundacji i razem z Anną Szade o nowo otwartym w tym rozdaniu grantów na trzy lata - Centrum Organizacji Pozarządowych (COP)  w Fabryce Inicjatyw.

Obu Paniom składającym  wspólnie projekt  na prowadzenie COP, komisja konkursowa, przyznająca granty przyznała najwięcej punktów i tym samym po zatwierdzeniu przez Burmistrza Miasta - Miasto scedowało na organizacje,  które one reprezentują - prowadzenie w Malborku wspomnianego centrum.

Siódmego  marca w siedzibie spółdzielni przy ul. Grunwaldzkiej 16-18.odbyło się oficjalne otwarcie COP  - "Domu Organizacji" jak nazwano to miejsce. Pisaliśmy o tym i zamieszczaliśmy zdjecia z tego wydarzenia (kliknij)  

Natomiast wczorajsza audycja była też spowodowana zbliżającym się otwartym dla wszystkich zainteresowanych Malborskim Forum Pomocowym 21 marca br. od godz. 16.00 właśnie w Fabryce Inicjatyw - gdzie wspólnie z MROP, COP, stow. Malborskie Forum Pomocowe, red. Lokalnej Gazety Obywatelskiej - będzie realizowane dla Mieszkańców i osób związanych z Malborkiem, dla  przedstawicieli kościołów, instytucji, organizacji, służb, grup nieformalnych, osób prywatnych zainteresowanych problematyką współpracy.


Hasłem przewodnim jawi się tak "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Stop manipulacjom, bejtowi i mowie nienawiści!".

Obecni w studio rozmówcy są właśnie współorganizatorami Forum , przedsięwzięcie, które towarzyszy nam już kilka lat. I to z powodzeniem oraz  efektami nie tylko o charakterze edukacyjnym, informacyjnym czy łączącym ludzi i idee. Nie tylko osoby obecne w radiowym studio są współorganizatorami tego integrującego i zbliżającego środowiska przedsięwzięcia. Samo Radio Malbork jest jednym z patronów medialnych Forum. Nad całością objął patronat Burmistrz Miasta Malborka. Na stronach blogu będziemy informowali Państwa o zbliżającym się Forum, oraz o rożnych aspektach z nim związanych .
BANWI


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza