niedziela, 14 stycznia 2018

Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” w ramach WOŚP 2018

Fotorelacja z biegu w Malborku

.
Biegli 13.01.2018 r. Do listy startowej dopisało się  ponad  130 osób. Organizatorzy sztab WOŚP i Grupa  Malbork pewnie  uszczegółowią ilu. 

Uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle po alejach parku miejskiego, części ulic; Parkowej i Sportowej o łącznej długości  pięciu kilometrów (według organizujących bieg wyżej wspomnianych). Całość miała charakter rekreacyjny i 
popularyzatorski – w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a hasłem biegu było nomen omen "Policz się z cukrzycą". 


W ten sposób w radosnym spontanicznym  geście wspierano akcje Jurka Owsiaka już 26 rok, oraz przypominano o profilaktyce, o ratowaniu życia przed paskudną chorobą naszych czasów szczególnie – cukrzycą. 

Była więc to świetna okazja by połączyć fajne, przyjemne, zdrowe … z pożytecznym. Mimo, że rywalizacja nie  była motorem biegu – nikt się nie obijał, nie ślimaczył i nie udawał, to wyniki były sprawą drugorzędną. Niemniej pierwsi metę osiągnęli Marcin Tur i Bartosz Mazerski. 

A na zdjęciach ujrzycie Państwo i biegającą (!) ekipę "Smoczych łodzi" i sporą część sekcji sportowej Wyższej Szkoły Gospodarki, i obowiązkowo "biegnących biegaczy" w tym super biegu   "Grupy Malbork", biegnących ... "Morsów"! Oraz i tych, którzy pierwszy raz ... biegli, i tych co notorycznie ..., i biznesmenów, i "mundurowych", i cywilów, dużych, małych, średnich (wzrostem :o) bez wyjątku! I rodziców, i dziadków z babciami co to idzie i oko zwiesić, i wszystkich razem Gości oraz Mieszkańców Malborka. Wszystkich, którzy uczestniczyli w tym serdecznym sercu własnemu i innym ludziom biegu z myślą o innych 
Chapeau bas!
BANWI


 


  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza