poniedziałek, 3 września 2018

Eksportowy zespół Malborka

ZPiT 22.BLT

.
Wczoraj, w niedzielne południe t.j. 2.IX, w trwającym od trzech dni (od ubiegłego piątku) Elbląskim “Święcie Chleba” - wystąpili tancerze i soliści grup Zespołu Pieśni i Tańca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego (ZPiT 22.BLT) w Malborku. 

Po raz piąty zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów (Gminę oraz  miasto Elbląg) na ten prestiżowy regionalny jarmark w Elblągu - powiedziała Anetta Ciok kierownik Klubu 22.BLT, twórczyni zespołu pieśni i tańca, instruktorka jego kolejnych roczników, i “Dobry Duch”, tego niemającego sobie równych w tym regionie przedsięwzięcia. 

Przypomnijmy Zespół Pieśni i Tańca 22. BLT (dawniej ZPiT “Malbork”) to amatorski zespół najwyższej półki. Utrzymujący w rankingu krajowym na najwyższych pozycjach swoje tancerki i tancerzy Tańców Polskich (często pierwsze, drugie i trzecie lokaty turniejowe w różnych kategoriach na poziomie krajowym. Konkurując, bez kompleksów, m.in z renomowaną "Warszawianką" i innymi akademickimi zespołami chociażby). Zespół jest m.in współorganizatorem (wespół z dowództwem 22.BLT) jednego z prestiżowych, krajowych, uznawanych w klasyfikacji tego obszaru tańców, Pomorskiego Turnieju “O Muszlę Bałtyku”.  


Czy też zapraszany przez Ministerstwo Obrony Narodowej (jako jeden z nielicznych) amatorskich zespołów m.in na oficjalne uroczystości towarzyszące Dniu Wojska Polskiego, czy jako oprawę resortowych – ministerialnych centralnych uroczystości lotnictwa wojskowego, etc. 
Anetta Ciok  wychowała już drugie pokolenie tancerzy. 


- To dla nas zaszczyt i wyzwanie bowiem elbląska impreza jest na swój sposób perfekcyjna - mówiła opisując uczestnictwo swoich podopiecznych -  Nasz występ cieszył się tam dużym zainteresowaniem. Niejako awansem, zostaliśmy już zaproszeni do wzięcia udziału w jego kolejnej edycji, w przyszłym roku.

Nasi tancerze i wokaliści zostali uznani i sądzę zdobyli serca publiczności.  Wystąpiły dwie grupy taneczne; reprezentacyjna i młodsza oraz grupa wokalna pod kierunkiem instruktor Magdaleny Kupińskiej. 

W sumie ponad pięćdziesięcioro wykonawców. - dodała pani Aneta. 

Tancerzy i wokalistów można było także oglądać w minioną sobotę - w Starym Polu (tam wystąpiła grupa “Małe Żuławy”, oraz w Gronowie Elbląskim. W najbliższym czasie tj. 15 września ZPiT 22.BLT wystąpi podczas uroczystości dożynkowych w Miłoradzu, i 16 .IX w Lichnowach.  


BANWI
Zdjęcia Wiktor Nowak Klub 22.BLT Malbork

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza