czwartek, 30 listopada 2017

Przyjdźcie!

Z wielkimi serduchami 

Muzyczna domena Patryka Wiatra

Życie pisząc niekiedy scenariusze "robi" to w sposób tak wyrafinowany, że linia pewnych wydarzeń przebiegająca równolegle z naszą egzystencją, nie krzyżują się. 

Być może jest to zabezpieczenie naszej jaźni przed zbyt drastycznymi, wręcz makabrycznymi historiami które obciążając i tak niezbyt proste życie złamało by nas na pół, być może jest to jednak nasze "niechcęwidząctwo", które nie ograniczając naszego komfortu sprawia, że gdzieś tam dzieje się coś złego, jednak informacja nie podana na tacy pod nos absolutnie się nie liczy.

Jeżeli powodem jest nasza chęć nie widzenia (jak to śpiewała Inkwizycja..." Nie ma już wojen, a jeśli są to daleko...") to niech ten post będzie taką tacą podsuniętą pod sam nochal naszego jestestwa.

Do niedawna nie miałem pojęcia, że w cywilizowanym kraju, empatycznym społeczeństwie (za jakie się uważamy) konieczne jest prowadzenie hospicjum, które otacza opieką i miłością dzieci śmiertelnie chore ... które zostały w momencie potrzeby „zwielokrotnionej miłości” porzucone przez swoich "rodziców". Był to dla mnie jako ojca wręcz matrixowy szok przebudzenia .
"Jak to...?, to niemożliwe...?, takie rzeczy być może są... ale gdzieś daleko...) ...a jednak, choć w takim przypadku odległości geograficzne nie mają z etycznego i ludzkiego punktu widzenia żadnego znaczenia, ta historia dzieje się obok nas, wręcz na naszych przymkniętych oczach.

Takie hospicjum prowadzi Fundacja "Odzyskać Radość" 
https://www.facebook.com/FundacjaOdzyskacRadosc/ która oprócz szeregu inicjatyw pomagającym dzieciakom boryka się m.in z takim właśnie problemem, dając dzieciakom bez szans to na co zasłużyły. Czyli miłość, troskę, a często spełnienie marzeń, i choćby podopieczni hospicjum mieli szansę na przeżycie kilku chwil w takich warunkach, to i tak warto. Czasami jeden dzień prawdziwej miłości jest w stanie zrekompensować całe życie bólu.

Dla tych dzieciaków 
8 grudnia w godzinach 19:00 - 23:00 w Klubie Dołek  w Malborku organizowany jest koncert charytatywny na którym zagrają trzy wspaniałe zespoły z wielkimi serduchami.CETI-legenda polskiego Hard/Heavy z charyzmatycznym wokalistą Grzegorzem Kupczykiem ex-vokalem Turbo ( Jeżeli ten post czyta ktoś kto nie ma pojęcia o tego typu muzyce , wystarczy żeby skojarzył utwór " Dorosłe Dzieci")COCHISE-w składzie Paweł Małaszyński voc., Radek Jaśinski-bas, Wojtek Napora-git. oraz Adam Galewski - perkusja.


ABODUS- czyli ziemi naszej sól, sztumska formacja która po wydaniu ostatniej płyty " Labirynt" rozpoczyna niezłe, pozytywne zamieszanie muzyczne w naszym kraju. Jak dla mnie jest to jedna z płyt roku.
Idea choć smutna konieczna. Skład gwiazdorski zacny. Mam wielką nadzieję że łącząc pożyteczne z dobrą muzyką przełamiecie swoje serca na pół, zostawiając jedną z połówek dla dzieciaków z hospicjum prowadzonym przez fundację " Odzyskać Radość". Cena biletu-cegiełki od 30 zł. w górę ,do nabycia w sklepie komputerowym na ulicy Kościuszki  11 Cóż więcej mogę napisać....nigdy nie prosiłem o przyjście na koncert, a jedynie reklamowałem najlepiej jak potrafię organizowany koncert, ale tym razem proszę. Przyjdźcie.

Patryk Wiatr
kontakt  tel. 509578665

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza