sobota, 1 czerwca 2019

Eko-Rynek po raz drugi

Wystawili się wczoraj w Malborskiej Spółdzielni Socjalnej przy Grunwaldzkiej

.
Fabryka Inicjatyw, (zwana też Domem Organizacji)  Dla wielu osób z czym innym się kojarząca - dla jednych to miejsce z koncertami w Alternatywie (dziś m.in właśnie trzy zespoły młodzieżowe  "dają" tam koncert). 

Innym kojarzy się z prowadzonym tam Malborskim Centrum Organizacji Pozarządowych (po wygranym na początku roku konkursie grantowym przez trzy kolejne lata właśnie Fabryka Inicjatyw i Centrum Wolontariatu tamże oferuje kompleks działań dla organizacji (stąd nazwa obiegowa Dom Organizacji). 

Innym to miejsce kojarzy się z wystawami i warsztatami plastycznymi, seansami filmowymi, jeszcze innym ze spotkaniami m.in Malborskiego Forum Pomocowego, wizytami studyjnymi z innych miast, z punktem konsultacyjnym obszaru rewitalizacji, kawiarnią o swoistym klimacie i pomyśle. I tak dalej i tak dalej. 

Gwarno, tłoczno i fajnie dla różnych grup wiekowych, zainteresowań i wszelkich pomysłów tam jest. 

Jednym z takich było także udostępnienie przestrzeni fabryki Inicjatyw - wystawcom i sprzedawcom oraz zainteresowanym zdrową żywnością i wyrobami regionalnymi w różnych obszarach rodzimego ekonomicznego działania, w ramach Eko-Rynku. 

Organizatorzy testują a jak się przyjmie ta forma - to na stałe ona zagości w murach tej uroczej budowli fabrycznej - potocznie ongiś nazywanej "Fabryką cygar". 

Spółdzielnia działająca w różnych obszarach życia społecznego, biznesu, działań, rozbudowy infrastruktury środowiskowej, współpracy, szkoleń, po miejsce spotkań tych wszystkich,  którzy mają pomysł na lepszy Malbork, na rozwój i chcą działać, uczyć się, pomagać innym, itd, itp.

Do tej pory znane to miejsce było więcej li tylko z koncertów w "alternatywie" i budowaniu swojej sylwetki w ramach zajęć fizycznych w siłowni, fitness klubu. Ale to to piętro wyżej. 

Wysoki parter i sieć pomieszczeń, to domena funkcjonująca  pod wspólnym zarządzaniem paczki przyjaciół ( klub "Alternatywa", COP, Punkt Konsultacyjny, a przede wszystkim Spółdzielnia Socjalna "Spółdzielnia Inicjatyw" i towarzyszącą  wraz twórczymi  pomysłami - to grupa   przyjaciół pod "dowództwem" znanej malborskiej dziennikarki, życzliwej ludziom i rzeczowej zarazem osoby - Anny Szade.

Jarmark produktów regionalnych i zdrowej żywności w Malborku - to jeden z przejawów działań i poszukiwań. O innych twórczych przejawach których, zapewne jeszcze wiele razy przyjdzie nam  usłyszeć.

Zdjęcia a zwłaszcza sam tekst może wydać się laurką, ale uzasadnioną. Poniżej przedstawiamy kilka kadrów z wczorajszego działania w ramach drugiego już Eko-Rynku. 

Jednocześnie zapraszając Państwa serdecznie do tego miejsca,(z zapewnieniem sprawdzonym), że będziecie mogli poznać tam na pewno wielu ciekawych i wartych poznania ludzi.  
BANWI

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza