czwartek, 14 lutego 2019

Malbork - ogólnopolska akcja liczenia osób bezdomnych

Wspólnie razem kilka służb i instytucji 

Sylwia Kowalewska

Malborscy policjanci wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia Św. Faustyny Fides w Malborku oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej włączyli się do ogólnopolskiej akcji liczenia osób bezdomnych. 


Przedstawiciele służb sprawdzali miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem oraz informowali ich o możliwości uzyskania pomocy.

W środę o godzinie 17.00 na terenie Malborka rozpoczęła się akcja liczenia osób bezdomnych. Akcja została zorganizowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i ma na celu określenie potencjalnej liczby osób bez przysłowiowego „dachu nad głową” i pomóc w podejmowaniu decyzji co do polityki mieszkaniowej oraz poziomu i warunków pomocy społecznej w Polsce. W tych ogólnopolskich działaniach udział wzięli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia Św. Faustyny Fides w Malborku oraz strażnikami miejskimi.

Przez kilka godzin były sprawdzane i kontrolowane rejony dworca, pustostany, altany działkowe i wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. 

Funkcjonariusze zastali w tych miejscach ponad 20 osób. Każdy z napotkanych odpowiadał na pytania do specjalnie przygotowanych na tą akcję przez ministerstwo ankiet oraz otrzymał szczegółowe informacje o możliwościach uzyskania pomocy i schronienia.

W powiecie malborskim bezdomni mogą uzyskać pomoc w następujących
schroniskach: 

  • Stowarzyszenie Św. Faustyny „Fides” Schronisko dla
  • Bezdomnych Mężczyzn w Malborku, 
  • Schronisko „AGAPE” w Szawałdzie, 
  • Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Nowym Stawie „AGAPE” w Nowym Stawie
  • Fundacja Przystań Schronisko dla Bezdomnych w Pogorzałej Wsi. 
  • Schronisko dla mężczyzn w Szawałdzie.
  • Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia „Agape” w Nowym Stawie.mł.asp. Sylwia Kowalewska 

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji 
w Malborku. Kontakt w dni powszednie w godz. 7.30 – 15.30. 

W godzinach popołudniowych, sobotę, niedzielę i święta prosimy dzwonić tylko w sytuacjach nadzwyczajnych na numer telefonu komórkowego: 603651204

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza