wtorek, 1 października 2019

W ten piątek, w Alternatywie

Karcer i Westfalka

.
W Alternatywie wystąpi słupski Karcer(4 października piątek). To jedna z najbardziej cenionych i najbardziej długowiecznych punkowych załóg funkcjonująca na polskiej scenie od początku lat 80. ub. wieku. Wcześniej na scenie zagra Westfalka.

Początek koncertu o godz. 20.00 


Fot. z FanPage zespołu

Westfalka była już gościem Alternatywy w październiku ubiegłego roku.

- Gramy muzykę, której w sumie nie da się przyczepić do jednego gatunku muzycznego. Jest to coś pomiędzy melodyjnym punk rockiem a rockiem – mówią muzycy.

Zespół tworzą:  Jędrzej Dembiński - gitara rytmiczna i wokal, Michał Różański - gitara prowadząca, Sebastian Chmielewski - gitara solo, Bartosz Janeczek - gitara basowa, Łukasz Różański – perkusja. 

Po nich sceną zawładnie Karcer 


Grupa powstała jesienią 1982 r. w Słupsku. Publiczności pokazali się w styczniu 1983 r. na Eliminacjach do VII ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki.

Krótko po powstaniu zespół dał się poznać uczestnikom festiwali w Jarocinie. W tamtym czasie Karcer stał się jednym z najaktywniejszych zespołów polskiej sceny punk grając wiele koncertów i wydając własnym sumptem kilka albumów w wersjach kasetowych.
Dyskografia: „Karcer” (CD, LP, Arston, 1991), „Wschód jest pełen słońca” (MC, CD, Rock’n’roller, 1997), „Wschód jest pełen słońca” (MC, CD, Jimmy Jazz Records, 2002), „Nic nikomu o niczym” (MC, CD, Jimmy Jazz Records, 2002), „Anarchiva” (CD, Jimmy Jazz Records, 2007), „ Wariaci i geniusze” (CD, Jimmy Jazz Records, 2011), „Herezje” (CD, Jimmy Jazz Records, 2014). 
Obecnie w Karcerze grają: Krzysztof Żeromski - gitara, wokal, Daniel Łukasik  -  perkusja,    Maksym Kędzierski- gitara basowa. 
Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 zł, w dniu koncertu – 30 zł. 
przesłała A.Sz

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza