wtorek, 3 września 2019

Wybrane informacje Komendy Powiatowej PSP w Malborku

Na terenie powiatu malborskiego 

w dniach od 26.08.2019 r. do 01.09.2019 r. zanotowano:

W minionym tygodniu interwencje jednostek PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego dotyczyły:
Miejscowe zagrożenia: wypadek drogowy, otwarcie mieszkania, 5 x usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych, 11 x złamane konary drzew , alarm z monitoringu, próba samobójcza. zabezpieczanie lądowania LPR.
Pożar: sterta słomy, 2 x pożar śmieci, 5 x pożar trawy, pożar śmieci, pożar piwnicy, pożar mieszkania. Alarmy fałszywe: 1 (podejrzenie pożaru - alarm z monitoringu).
Dnia 29.08.2019 r. o godz. 12:23 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Malborku przy ul. Orzeszkowej.Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pożar krzesła i śmieci nagromadzonych w ciągu komunikacyjnym pomieszczeń piwnicznych,  duże zadymienie klatki schodowej oraz piwnicy i parteru. Osoba zamieszkująca podjęła nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru przy użyciu dwóch gaśnic proszkowych.


Działania polegały na: Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku, ewakuacji osób zamieszkujących parter budynku oraz ewakuacji prewencyjnej z mieszkań z wyższych kondygnacji. Udzielenie KPP jednej z osób ewakuowanych. Dwóch ratowników w aparatach powietrznych podają jeden prąd wody z szybkiego natarcia  na źródło pożaru. 

Przeszukanie pomieszczeń przy użyciu kamery termowizyjnej (brak osób postronnych). Ugaszenie pożaru. Przewietrzenie pomieszczeń za pomocą wentylatora. Wyniesienie materiału palnego  na zewnątrz budynku. Użycie urządzenia wielogazowego w celu sprawdzenia obecności tlenku węgla - nie wykryto obecności C.O. Zakończenie działań i powrót do jednostek macierzystych

Działania trwały 1 godz. 04 min .
Udział brało: 3 zastępy z JRG Malbork i 1 zastęp z  OSP Stogi.

Dnia 30.08.2019 r. o godz. 05:26 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych Seata Leona i Fiata Tipo na skrzyżowaniu dróg krajowych 22 i 55 na al. Rodła w Malborku.

Po dojeździe  zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych. Fiat Tipo znajduje się na poboczu drogi a Seat Leon na pasie jezdni. Osoby podróżujące samochodem Seat Leon samowolnie oddaliły się z miejsca zdarzenia. Samochodem Fiat Tipo podróżował tylko kierowca. Niewielki wyciek płynów eksploatacyjnych.

Działania polegały na: Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. Kierujący samochodem Fiat Tipo uskarżał się na ból pleców, zadysponowanie na miejsce zdarzenia ZRM. Sorpcja płynów eksploatacyjnych. Usunięcie resztek powypadkowych z jedni. Dojazd lawety i pomoc przy załadunku jednego z pojazdów. Zakończenie działań.

Działania trwały 2 godz. 44 min.
W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy z  JRG Malbork oraz 1 zastęp z OSP Stogi.
Informację przesłał;
kpt. Damian Tomaszewski
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Malborku
Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego
tel. (55) 270 21 38
fot. KPP Malbork źródło https://malbork.naszemiasto.pl/w-malborku-uciekli-z-miejsca-wypadku-w-konczewicach-tez/ga/c16-7317209/zd/46038981

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza