środa, 15 sierpnia 2018

Wąż na jednym z podwórzy w Malborku

Nietypowa interwencja policji

Wtorek, 14 Sierpnia 2018. Godz 13.36

Policjanci z malborskiej komendy uczestniczyli w niecodziennej interwencji z wężem. Mieszkanka jednego z osiedli na terenie miasta  zgłosiła dyżurnemu komendy policji w Malborku, że na jej podwórzu znajduje się wąż. 

 Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali gada o długości 1 m i pomarańczowej barwie. Funkcjonariusze  natychmiast powiadomili straż pożarną i Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Wąż został złapany i zabezpieczony na terenie inspektoratu sanitarnego w Malborku.

Dzisiaj około godziny 6.30 dyżurny komendy policji w Malborku odebrał zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w mieście kobieta zauważyła pełzającego węża. 

Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszoną informację. Gada miał  długość około 1 metra i pomarańczową barwę.. 

Zabezpieczyli zwierzaka, żeby nie mógł uciec, a następnie wezwali strażaków i inspektora sanitarnego. 

Wąż został złapany i przewieziony do inspektoratu sanitarnego w Malborku. Jak ustalono jest to wąż zbożowy – gatunek niejadowity i hodowlany.  Teraz wszystkie  służby wspólnie wyjaśniają okoliczności pojawienia się węża w tym miejscu i szukają jego właściciela.
-- 
mł.asp.Sylwia Kowalewska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza