sobota, 28 kwietnia 2018

Do blogu napisali - miejsce do publikacji dla każdego, kto ma co do powiedzenia!

Handlować w niedziele czy nie handlować? Oto jest pytanie

Mariola
"Być albo nie być, oto jest pytanie.
Jest li w istocie szlachetniejszą rzeczą
Znosić pociski zawistnego losu
Czy też, stawiwszy czoło morzu nędzy,
Przez opór wybrnąć z niego? (...)" 
fragment pochodzi z utworu “Hamlet, książę Danii”
autorstwa Williama Shakespeare’a akt III scena pierwsza
Minęły prawie dwa miesiące odkąd niedzielny shopping stał zabroniony pod karą chłosty i pręgierza dla wiarołomnych sprzedawców.

W internecie toczy się zacięta wojna 


Roger Tweedt, Francja badoo.com
na hejt i plucie  jadem zwolenników i przeciwników tego co nam zafundował nasz Rząd. Chcąc uczynić nas jeszcze szczęśliwszymi zakazał w niedziele możliwości zrobienia zakupów.

Władza dała 500 + i nakazała rodzicom zamiast do sklepu chodzić z dzieciakami obowiązkowo do parku. Dla większości społeczeństwa zamknięte sklepy w niedzielę to nie jest problem, bez niedzielnych zakupów da się żyć.

Jeśli nie o shopping chodzi to o co?

Czytając internetową dyskusję na wyżej wymieniony temat padło zdanie, że chodzi o kościół. O to aby wierni parafianie nie spędzali niedziel w centrach handlowych tylko spieszyli do kościoła. Szczerze ... jak toś chce to z rana albo z wieczora może odprawić modły w kościele, rzucić co nieco na tacę i jak lubi ruszyć na zwiedzanie galerii.
Ktoś inny krzyczał, że teraz osoby pracujące w sklepach będą mogły spędzić dzień z rodziną a nie w pracy.

Pewnie każda ze stron ma po części rację ale co z osobami samotnymi, niewierzącymi bądź innego wyznania czy po prostu mającymi chęć pracować w niedzielę.

Chodzi o to, że zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Cały czas słyszymy jak rządząca elita krzyczy z sejmowej mównicy; że niby dlaczego jesteśmy oburzeni, przecież w Europie w wielu krajach Niemcy, Francja, Belgia ...itp. sklepy w niedziele są pozamykane. 

I co z tego, 

że w Europie, przecież nie musimy ślepo podążać ścieżką wydeptaną przez Europę. Czy we wszystkim musimy naśladować innych? Nie ważne jak dobrze czy źle - byle tak jak inni. „Amen”
Mariola

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz