piątek, 14 grudnia 2018

Oficjalne przekazanie pojazdu z spotkaniem opłatkowym w tle

ŚDS w Malborku wzbogacił się o samochód Volkswagena

.
Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS). Wczoraj w godzinach przedpołudniowych nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdu jakże potrzebnego i ułatwiającego życie w funkcjonowaniu ŚDSu. Co podkreślała w rozmowach  Katarzyna Pawlak-Reinholc kierownik ŚDS. 


W uroczystości uczestniczyli zarówno samorządowcy Miasta i Powiatu (m.in starosta Waldemar Lamkowski, burmistrz Marek Charzewski, przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz) jak i szefowie niektórych wydziałów,  instytucji oraz jednostek organizacyjnych Miasta - m.in Władysław Krawczyk, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku.


Uczestniczyli także prócz podopiecznych i pracowników instytucji ŚDS także przyjaciele placówki i współtwórcy m.in Roman Wesołowski prezes Stowarzyszenia Pomocy „Miś”. Oraz wielu innych szacownych życzliwych gości.

Według zdobytych informacji Volkswagen kosztował 128 tysięcy złotych. Został zakupiony dzięki pozyskaniu 80 tysięcy złotych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (wniosek złożyło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku). Resztę środków wyłożył Urząd Miasta Malborka. Samochód może pomieścić osiem osób plus kierowcę i jest przystosowany do przewiezienia jednej osoby na wózku inwalidzkim.


Klucze na ręce dyrektor ŚDS Katarzyny Pawlak-Reinholc przekazali burmistrz Marek Charzewski i wicestarosta Waldemar Lamkowski. Preses ZGKiM dołączył do prezentu komplet opon zimowych.

Nie obyło się bez poświecenia pojazdu - co uczynił ks. Józef Miciński, proboszcz parafii pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej.


 Po tej uroczystości przekazania pojazdu, opon i przecięciu wstążki, przemówieniach okolicznościowych obecni zostali zaproszeni na spotkanie opłatkowe i poczęstunek, który własnoręcznie przygotowali podopieczni i wychowawcy ośrodka.

W atmosferze wigilijnej wszyscy wszystkim składali życzenia i dzielili opłatkiem wcześniej obdarowując ośrodek, i składając prezenty i kwiaty na ręce pani Katarzyny Pawlak-Reinholc. Nie mogło się też obejść bez pełnej serca i wdzięku części artystycznej w wykonaniu podopiecznych. 


Na koniec spotkania wychowankowie Domu jak i wszyscy zaproszeni,  otrzymali piękne wigilijne stroiki. Co widzieliśmy i napstrykaliśmy zdjęć - tym się dzielimy z Państwem. Życząc wszystkim osobom związanym zawodowo, sercem i  potrzebą - wszystkiego co najpiękniejsze i najmądrzejsze w w życiu bywa i jest dla każdego ważne.


BANWI

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza