sobota, 27 stycznia 2018

Kolejna odsłona protestu obywatelskiego Bogumiły Skóry

Po drugiej stronie 

nie tylko ulicy Poczty Gdańskiej w Malborku

.
Tym razem nie przed budynkiem Sądu Rejonowego w Malborku, nie wobec maleńkiej grupki przyjaciół. Chociaż jakby dotrzymać pewnej konwencji - przez mikrofon i głośniki. Tym razem  nie przy wejściu do budynku a w ciepłym pomieszczeniu – sali konferencyjnej budynku prawie vis a vis Sądu. Tym razem przedstawia swój ogląd tego co Ją dotknęło, a co uważa za niesprawiedliwe – przedstawia  z dużo większą determinacją i … poparciem.


Miał na spotkaniu być Adam Słomka, znany polityk – działacz. Nie dojechał w ostatnim momencie przeprosił, co nie oznacza jak twierdzą organizatorzy braku jego poparcia. Tak, „jak twierdzą organizatorzy” – bowiem choć Pani Bogumiła nadal jest motorem sprawczym i Jej przypadek głównym clou spotkań – to już nie jest tak osamotniona. 

Jej protest, a właściwie Jej racje - stykają się z coraz to większym zainteresowaniem polityków, organizacji z obszarów monitorujących  pracę organów państwa, samorządów . Między innymi  z Sieci Obywatelskiej  Watchdog Polska. Gdzie mamy do czynienia z gronem ekspertów z różnych dziedzin  zajmujących się obywatelskim „pilnowaniem” przestrzegania prawa w każdym aspekcie. https://watchdogportal.pl/


Spotkanie które  miało miejsce w środę 24 stycznia, różniło się od poprzednich zasadniczo. Pani Bogumiła zgromadziła wokół siebie tym razem więcej zainteresowanych, troskających się o Jej przyszłość. Ale zgromadziła również osoby, które nie godzą się i mają coś w tej sprawie do powiedzenia (bo doświadczyły). Nie godzą się z sposobem  traktowania  przez urzędników wspomnianej instytucji, uważając że jest  w tej materii wiele do zrobienia dla dobra obywateli. 

To skłoniło wielu z nich a przede wszystkim Panią Bogumiłę Skórę,  by podjęć decyzje o założeniu Komitetu, o którym przeczytacie Państwo w dalszym  jej przemówieniu – które tu cytujemy. (kliknij – przemówienie i apel Bogumiły Skóry z 24 stycznia)


Przemówienie i spotkanie było nagrywane przez lokalna telewizję - TV Malbork i upublicznione. Organizatorzy zwrócili się także do uczestników i mieszkańców miasta oraz  jego środowisk z apelem o ujawnianie sytuacji, które mogą wiązać się z łamaniem prawa lub nadużywaniem uprawnień niedopełniania obowiązków, działań na szkodę obywatela przez prokuratury lub sądy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz