Kolejna odsłona protestu obywatelskiego

Kolejna odsłona obywatelskiego  protestu

.
Oryginalna treść ze spotkania protestującej z sympatykami i gośćmi 

Bogumiła Skóra                                           
Malbork  12.03.2018r.   
                       

Serdecznie witam wszystkich zebranych przyjaciół i sympatyków oraz witam naszego znakomitego gościa Pana Adama Słomka.      
                                     
Może ktoś z was nie ma jeszcze wiedzy na temat tego kim ja  jestem i o co ja w zasadzie walczę?
No bo w zasadzie to wszyscy klienci mojego sklepiku  ,którzy od przeszło 20- tu lat robią zakupy w moim sklepiku mogą z obserwacji być przekonani , że ja ciężko pracując całe życie w moim sklepiku żyję sobie spokojnie. Nie znając mojej historii , tak można pomyśleć .
Ale niestety ja jestem osobą wysoce skrzywdzoną przez tutejsze organy wymiaru sprawiedliwości, a przyczyną mojej krzywdy jest korupcja i układy typu wręcz mafijnego w tutejszym Sądzie i tutejszej Prokuraturze.

Ta krzywda zmieniła mnie w wojownika walczącego o praworządność w naszym kraju i na dzień dzisiejszy jestem przewodnicząca malborskiego oddziału Komitetu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości.

Nie chcę dzisiaj za dużo mówić, dlatego dla tych moich przyjaciół i sympatyków ,którzy nie znają dokładnie mojej sprawy to ja polecam odwiedzenie strony internetowej - trzeba „wklepać” Malbork tv Bogumiła Skóra i można oglądnąć tam relacje z moich wcześniejszych manifestacji pod Sądem w których opowiadam  o mojej życiowej tragedii, wielkiej krzywdzie, która mnie dotknęła ze strony Prokuratora, który w porozumieniu z biegłym z zakresu księgowości, razem  świadomie utajnili przestępstwo przywłaszczenia 2 milionów złotych przez trzy osoby zarządzające finansami spółki w, której ja byłam figurantem ,oraz  o wielkiej krzywdzie, która dotknęła mnie ze strony Sędziego, który  wydał Wyrok nakazujący mi ( między innymi )zapłacić połowę z kwoty pieniędzy ukradzionych mi przez złodzieja na rzecz złodzieja.

Chciałabym też  moich przyjaciół i sympatyków poinformować ,że wszystkie moje sprawy sądowe niestety nadal toczą się w kółko.

Natomiast śledztwo w tut. Prokuraturze ,które powinno przecież ustalić ,gdzie zniknęły pieniądze w łącznej kwocie 2 mln. zł. zostało niestety bezzasadnie umorzone i jestem o tym przekonana ,że  wbrew prawu RP ,ponieważ ten Prokurator nie dokonał żadnych ustaleń gdzie są pieniądze w kwocie 2 mln. zł.

Bezzasadne umorzenie wbrew prawu RP tego śledztwa pozbawiło mnie zupełnie wszystkich moich praw obywatelskich. Dlatego nie chcę czekać z założonymi rękami do czasu ,aż moje niewygodne dla tego Prokuratora i dla tego Sędziego sprawy zostaną już zupełnie „pozamiatane pod dywanik” i aktualnie założyłam malborski oddział terenowy  działającego w całej Polsce Społecznego Komitetu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości. W założeniu tego oddziału pomógł mi nasz znakomity gość Pan Adam Słomka z ruchu Konfederacja Polski Niepodległej Niezłomni.

Kochani ja zwracam się z apelem do wszystkich pokrzywdzonych przez tutejszych Sędziów i Prokuratorów mieszkańców Malborka: Kochani nie bójcie się ,bo razem możemy dokonać wielkich wręcz rewolucyjnych dzieł .
Bo „w kupie jest siła” i kupy nikt nie ruszy, bo będzie śmierdziało ..

Na czym miałaby polegać działalność takiego Społecznego Komitetu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości? No więc ja na początku potrzebuję nawiązać kontakt z ludźmi skrzywdzonymi przez Sąd i Prokuraturę i apeluję ,aby tacy ludzie zgłaszali się do mnie. Apeluję również do rodziny i przyjaciół takich skrzywdzonych osób. Będziemy wspólnie pisać dokładną  listę osób konkretnie skrzywdzonych przez podanego imiennie Sędziego lub Prokuratora i wysyłać taką listę do wiadomości Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobro wraz z wnioskiem o  skierowanie projektu uchwały do Komisji Ustawodawczej Sejmu RP w sprawie  powołania odpowiedniej Komisji Śledczej.

Taka Komisja śledcza składająca się z ludzi o nieskazitelnej reputacji dokonałaby  bezspornie obiektywnej kontroli w zakresie zbadania stanu faktycznego dowodów znajdujących się w aktach „sprzedanych” śledztw i w aktach” sprzedanych” spraw sądowych, ponieważ tylko w takiej sytuacji wskazanych wielokrotnych przestępstw- recydywy Sędziego lub Prokuratora  wniosek takiej Komisji Śledczej pociągnie słusznie osobę konkretnego Prokuratora i konkretnego Sędziego do odpowiedzialności konstytucyjnej  przed Trybunałem Stanu.

Taka lista będzie zawierała dane osobowe osoby skrzywdzonej przez konkretnego Sędziego i konkretnego Prokuratora oraz dodatkowo numer sygnatury akt sprawy lub śledztwa w ramach ,którego doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.
 No, bo przecież trzeba pomóc Panu Ministrowi Zbigniewowi Ziobro w uzdrowieniu naszych tutejszych organów wymiaru sprawiedliwości.

Zrozumiałym jest też ,że potrzebuję również innych ludzi ,to znaczy potrzebuję ludzi z wykształceniem wyższym prawniczym ,a to po to ,aby w wypadku zwolnień uzupełniać zwolnione etaty ludźmi z rezerwowej listy osób chętnych do pracy na etacie Sędziego lub Prokuratora w tutejszym Sądzie i w tutejszej Prokuraturze i aby przedłożyć taką awaryjną listę w ręce Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobro.

Kochani ja wszystkim, którzy tu są obecni i z cierpliwością nas wysłuchali  ja z całego serca serdecznie dziękuję.

Dziękuję za żywe zainteresowanie tak ważną dla nas wszystkich sprawą naprawy funkcjonowania polskich Sądów i polskich Prokuratur i serdecznie dziękuję za poparcie  dla naszej walki o praworządność w naszej Ojczyźnie.

Szczególnie chciałam też podziękować za obecność i wsparcie dla mnie naszemu znakomitemu gościowi Panu Adamowi Słomka.

Jednocześnie zapraszam wszystkich tu obecnych i w ogóle wszystkich sympatyków na manifestację pod tut. Sądem tu naprzeciwko mojego sklepiku przy ul. Poczty Gdańskiej 19.
Kochani jeszcze chciałabym na chwilę oddać głos osobie wysoce skrzywdzonej przez stronnicze Wyroki Sądu - Panu Mirosławowi Rygielskiemu.
Bogumiła Skóra

Dla osób chcących poznać źródło i wcześniejsze protesty
link

***
Odtworzenie przemówienia z 24 stycznia 2018


Bogumiła Skóra Malbork 24.01.2018r.

Odtworzenie treści wygłoszonego w imieniu własnym   przemówienia wygłoszonego w dniu 24.01.2018r.  na spotkaniu Społecznego Komitetu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości.

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie  i tu są obecni ja z całego serca serdecznie dziękuję.

No niestety chciałam poinformować, iż zaplanowana na styczeń wizyta Pana Adama Słomka w Malborku została przełożona na miesiąc luty i spotkanie z nim wstępnie zaplanowaliśmy na dzień 23.02.2018r. oczywiście również tu w sali konferencyjnej w budynku przy ul. Poczty Gdańskiej 4.

Może ktoś z was nie ma jeszcze wiedzy na temat tego kim ja jestem i o co ja w zasadzie walczę?

No bo w zasadzie to wszyscy klienci mojego sklepiku, którzy od przeszło 20- tu lat robią zakupy w moim sklepiku mogą z obserwacji być przekonani, że ja ciężko pracując całe życie w moim sklepiku żyję sobie spokojnie. Nie znając mojej historii, tak można pomyśleć.

Ale niestety ja jestem osobą wysoce skrzywdzoną przez tutejsze organy wymiaru sprawiedliwości, a przyczyną mojej krzywdy jest korupcja i układy typu wręcz mafijnego w tutejszym Sądzie i tutejszej Prokuraturze.
Ta krzywda zmieniła mnie w wojownika walczącego o praworządność w naszym kraju i na dzień dzisiejszy jestem przewodnicząca malborskiego oddziału Komitetu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości.
No więc kochani przypuszczam, że większa część obywateli RP w ogóle jest nieświadoma tego faktu, że polskie organy wymiaru sprawiedliwości są straszliwie skorumpowane. Brak wiedzy wynika w większości  z bajek jakimi karmią nas media np. taką bajką w moim przekonaniu są seriale ,których akcja rozgrywa się na wokandach sądowych. Takie serialowe  Sądy nie istnieją w rzeczywistości, są to jedynie bajeczki - taka tylko propaganda.

Nie chcę dzisiaj za dużo mówić, dlatego dla tych moich przyjaciół i sympatyków, którzy nie znają dokładnie mojej sprawy to ja polecam odwiedzenie strony internetowej - trzeba „wklepać” Malbork Gazeta Obywatelska Bogumiła Skóra i można przeczytać tam o mojej życiowej tragedii, wielkiej krzywdzie, która mnie dotknęła ze strony Prokuratora, który w porozumieniu z biegłym z zakresu księgowości, razem świadomie utajnili przestępstwo przywłaszczenia 2 milionów złotych przez trzy osoby zarządzające finansami spółki w, której ja byłam figurantem, oraz  o wielkiej krzywdzie, która dotknęła mnie ze strony Sędziego, który wydał Wyrok nakazujący mi (między innymi )zapłacić połowę z kwoty pieniędzy ukradzionych mi przez złodzieja na rzecz złodzieja.

Dziś zacznę niestety od tragicznej dla mnie wiadomości ,wiadomości budzącej zdumienie uczciwych obywateli RP . No więc niestety ale jednak tut. Sąd i tut. Prokuratura  zupełnie bezkarnie i wbrew prawu obowiązującemu w naszym kraju niejako „wrzucili moją sprawę do śmietnika”.

Ja tylko przypomnę, że wcześniej w moich 6-ciu manifestacjach zadawałam retoryczne pytanie:  „Kto mi pomoże odsunąć od nadzoru nad śledztwem skorumpowanego Prokuratora” i kilkadziesiąt razy wnosiłam do akt tego śledztwa wnioski o wyłączenie tego Prokuratora i jestem tego pewna ,że wnosiłam o wyłączenie skorumpowanego Prokuratora ,ale niestety jego kolega Sędzia w dniu 21.12.2017r wydał (w moim przekonaniu) wysoce stronnicze Postanowienie Sądu , które oddala za jednym zamachem wszystkie moje zażalenia na odmowę wyłączenia tego Prokuratora ,natomiast ten Prokurator niemal natychmiast czyli w dniu 29.12.2017r. moje śledztwo "zamiótł pod dywanik", czyli śledztwo to umorzył.

Nadmieniam, iż w sytuacji, gdy moje pisma skierowane do Pana Ministra Zbigniewa Ziobro wracają do rozpatrzenia z powrotem do tut. Prokuratury (o czym jestem przekonana ) na biurko przestępcy ,czyli na biurko tego Prokuratora (lub  kolegów z pracy) to przecież on sam dla siebie samego nie przyzna się do zachowań korupcyjnych.

I to jest właśnie główny powód zupełnej bezkarności Sędziów i Prokuratorów- procedura przekazywania napisanych przez obywateli skarg do Ministerstwa Sprawiedliwości, przekazywania tych dokumentów w kolejności: Warszawa potem Gdańsk, a następnie z powrotem do rozpatrzenia skargi na swoje zachowania korupcyjne przez tego samego przestępcę Prokuratora lub Sędziego.

Wracając do mojej sprawy to czego tak w zasadzie można się było spodziewać po Prokuratorze ,który od początku śledztwa nazywa kradzieże z majątku spółki dokonane przez byłych wspólników te kradzieże nazywa rzekomymi problemami finansowymi spółki.

W moim przekonaniu przestępstwem grubego kalibru ,którego dopuścił się ten Prokurator  jest notoryczne nazywanie przez tego Prokuratora rzekomymi kłopotami finansowymi spółki tak w rzeczywistości dokonywanych cyklicznie zwykłych kradzieży z majątku tej spółki  przez trzy osoby zarządzające finansami tej spółki.

Jestem przekonana ,że każdy jest w stanie zrozumieć ten oczywisty fakt ,że zysk w łącznej kwocie ok. 1 miliona zł., który to osiągnęła ta spółka oznacza ,iż po opłaceniu kompletnie wszystkich kosztów związanych z jej działalnością gospodarczą pozostały jeszcze pieniądze w łącznej kwocie ok. 1 miliona zł.
Udokumentowany w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym zysk tej spółki w kwocie ok. 1 miliona zł wskazuje bez konieczności jakichkolwiek wyliczeń ,że majątek tej spółki rozkradli moi byli wspólnicy.

W związku z powyższym uważam, że logiczne jest ,że jeśli nieuczciwi wspólnicy, którzy ,gdyby rozliczyli się uczciwie z kontrahentami tej spółki to i tak pozostałby im jeszcze ok. 1 milion zł. zysku to bezspornie oznacza, że jeśli nie zapłacili oni  zobowiązań finansowych tej spółki (w łącznej kwocie również prawie milion złotych) to oznacza ,że pieniądze te przywłaszczyli czyli zwyczajnie je ukradli.
Ale w moim przekonaniu te logiczne fakty w sytuacji przekazanej tzw. „łapówki” nagle przestają być dla tego Prokuratora logiczne.
 Zdumiewającym jest fakt ,że to Postanowienie Sądu wydane przez  kolegę tego Prokuratora ,czyli skorumpowanego Sędziego zawiera jedynie całą „kolekcję” artykułów i paragrafów z k.p.k.(i nie tylko) a nie ma w nim żadnego komentarza dotyczącego mojej sprawy.

Doszłam do logicznego wniosku ,że w tym Postanowieniu wydanym przez chroniącego tego Prokuratora Sędziego w części zawartych w nim artykułów  jest zaszyfrowane ustalenie dokonane przez kolegę Sędziego , że ten Prokurator jest niejako na stałe „przyspawany” do tego śledztwa i żadne siły nie byłyby w stanie oderwać go od prowadzenia rzekomego nadzoru nad tym śledztwem. 

I żadne tragiczne nawet zrządzenia losu  takie na przykład jak choroba psychiczna tego Prokuratora w moim przekonaniu nie oderwałyby tego Prokuratora od zajmowania się utajnianiem dowodów zawartych w aktach tego śledztwa.

Co więcej jestem tego pewna ,że nawet śmierć tego Prokuratora nie byłaby w stanie oderwać go spod nadzoru nad tym śledztwem ,bo jest on na stałe „przyspawany” do tego śledztwa no i po prostu zabierze on moje śledztwo ze sobą do grobu.

W mojej sytuacji do ,której doprowadziły mnie stronnicze Wyroki Sądu i Prokuratury taka ironia jest w całości usprawiedliwiona.
Bo przecież Prokurator ten niejako już zabrał moje śledztwo do grobu, bo w dniu 29.12.2017r. ”zamiótł on moje śledztwo pod dywanik”, czyli bezczelnie umorzył dochodzenie.

No bo przecież pomimo moich kilkudziesięciu wniosków złożonych do akt śledztwa o wyłączenie tego Prokuratora spod nadzoru nad śledztwem i pomimo moich apelów o to samo dokonanych na sześciu już manifestacjach to ten Prokurator nie został wyłączony spod nadzoru nad tym śledztwem i poprzez umorzenie bezczelnie uznał on ,iż spółka przynosząca zysk wynikający z rozliczenia finansowego z Urzędem Skarbowym zysk w łącznej kwocie około 1 milion złotych splajtowała z absurdalnego rzekomego  kłopotu finansowego ,który pojawił się jak UFO.

Chciałabym też  moich przyjaciół i sympatyków poinformować ,że wszystkie pozostałe moje sprawy niestety toczą się w kółko .

Jutro czyli 25.01.2018r. będzie rozpatrywany przez Sędziego mój wniosek o wyłączenie tego Sędziego spod rozpatrywania mojej skargi dotyczącej odmowy wszczęcia śledztwa w sprawie przestępstw dokonanych przez tego Prokuratora przy współudziale biegłego z zakresu księgowości.

O wyniku tej wokandy ,czyli o tym czy Sędzia ten wyłączył sam siebie spod rozpatrywania  mojej skargi poinformuję wszystkich na następnej  mojej manifestacji.

Powtarzam, iż rozpoczęcie tych śledztw (czyli to o co walczę nadal aktualnie) to byłaby to jedynie kontrola na podstawie argumentów i dowodów zawartych w moich zawiadomieniach, przecież do postawienia zarzutów dla tego Prokuratora i dla tego biegłego to jeszcze jest daleka droga.

Logicznym jest, że człowiek, który nie ma nic do ukrycia ,ma tzw. „czyste ręce” nie boi się takiej kontroli i uczciwy obywatel nie będzie protestował przeciwko przeprowadzeniu kontroli swoich działań.

No, ale przecież ten Prokurator i ten biegły nie musi przestrzegać prawa RP ,bo są oni nietykalni i nigdy nie poddawani żadnej kontroli.

Przestrzeganie prawa jest przecież obowiązkiem jedynie szarych obywateli ,no bo przecież nie można  sądzić tego Prokuratora i biegłego i nie można przecież sądzić tego Sędziego i to, dlatego wszelkie wręcz patologiczne Wyroki i Postanowienia są wydawane na mocy prawa zupełnej bezkarności Sędziów i Prokuratorów.

Kochani w moich sprawach sądowych i prokuratorskich są zupełnie podeptane artykuły zawarte w Konstytucji RP a w szczególności art.32 ,który jednoznacznie mówi, iż: „wszyscy obywatele są wobec prawa równi”.

A więc co to znaczy? To znaczy ,że rozpatrzenie mojej sprawy dotyczącej zawiadomienia o przestępstwach dokonanych przez tego Sędziego i tego Prokuratora to powinny te sprawy być  rozpatrywane  w taki sposób jakbym ja zawiadomiła o przestępstwach dokonanych przez ludzi ,którzy nie pracują w organach Wymiaru Sprawiedliwości.

W moim przekonaniu to sprawy przeciwko Prokuratorom i Sędziom nie mogą rozpatrywać sami Sędziowie ,częstokroć koledzy tych przestępców.
Aby zachować podstawową równość stron to takie skargi na Sędziego lub Prokuratora powinny być rozpatrywane przez gremia złożone z przedstawiciela Prokuratorów czy Sędziów ,przedstawicieli poszkodowanego z różnego rodzaju stowarzyszeń społecznych oraz  przewodniczącego takiego gremia w postaci przedstawiciela Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.

W moim przekonaniu skutecznym działaniem ograniczającym korupcję byłoby wprowadzenie systemu punktów karnych dla przestępców w togach Prokuratorskich i Sędziowskich ,bo nie można tolerować patologii i przekroczenie puli punktów karnych powinno skutkować pozbawieniem ich prawa do wykonywania zawodu.

W moim przekonaniu dobrym rozwiązaniem byłoby zlecenie liczenia tych punktów karnych jednemu ze stowarzyszeń społecznych.
Oczywiście uważam, że należy zlikwidować wszelkie „immunitety” ,które przez Sędziów są traktowane jako przyzwolenie na ich bezkarność za przestępstwa pospolite takie jak na przykład ich bezczelne kłamstwa.

Ale przecież Sędziowie uczciwie wykonujący swoją pracę nie mają się czego obawiać  z powodu utraty „immunitetu”.

Dopóki w naszym kraju będą nadzwyczajne kasty takich nietykalnych sędziów i prokuratorów stojących ponad prawem to artykuły zawarte w Konstytucji RP będą jedynie fikcją.

W tym miejscu nasuwa się następujące pytanie :po co  tak naprawdę jest nam potrzebna Konstytucja RP skoro w zasadzie artykuły w  niej zawarte w ogóle nie są przestrzegane przez Prokuratorów i Sędziów prowadzących moje sprawy.
Tylko wspomnę ,że zawarty w Konstytucji RP artykuł 32 mówi ,iż : „Wszyscy są równi wobec prawa. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne”. Niestety w moim przypadku jest to czysta fikcja.

Dlatego nie chcę czekać z założonymi rękami do czasu ,aż moje niewygodne dla tego Prokuratora i dla tego Sędziego sprawy zostaną już zupełnie „pozamiatane pod dywanik” i aktualnie założyłam malborski oddział terenowy  działającego w całej Polsce Społecznego Komitetu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości. W założeniu tego oddziału pomógł mi Pan Adam Słomka z ruchu Konfederacja Polski Niepodległej Niezłomni.

Zwracam się z apelem do wszystkich pokrzywdzonych przez tutejszych Sędziów i Prokuratorów mieszkańców Malborka: Kochani nie bójcie się ,bo razem możemy dokonać wielkich wręcz rewolucyjnych dzieł.

Bo „w kupie jest siła” i kupy nikt nie ruszy ,bo będzie śmierdziało....
Na czym miałaby polegać działalność takiego Społecznego Komitetu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości?

No więc ja na początku potrzebuję nawiązać kontakt z ludźmi skrzywdzonymi przez Sąd i Prokuraturę i apeluję ,aby tacy ludzie zgłaszali się do mnie. Apeluję również do rodziny i przyjaciół takich skrzywdzonych osób. Będziemy wspólnie pisać dokładną  listę osób konkretnie skrzywdzonych przez podanego imiennie Sędziego lub Prokuratora i wysyłać taką listę do wiadomości Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobro wraz z wnioskiem o  skierowanie projektu uchwały do Komisji Ustawodawczej Sejmu RP w sprawie  powołania odpowiedniej Komisji Śledczej.

Taka Komisja śledcza składająca się z ludzi o nieskazitelnej reputacji dokonałaby  bezspornie obiektywnej kontroli w zakresie zbadania stanu faktycznego dowodów znajdujących się w aktach „ sprzedanych” śledztw i w aktach” sprzedanych” spraw sądowych,ponieważ tylko w takiej sytuacji wskazanych wielokrotnych przestępstw- recydywy Sędziego lub Prokuratora  wniosek takiej Komisji Śledczej pociągnie słusznie osobę konkretnego Prokuratora i konkretnego Sędziego do odpowiedzialności konstytucyjnej  przed Trybunałem Stanu.

Taka lista będzie zawierała dane osobowe osoby skrzywdzonej przez konkretnego Sędziego i konkretnego Prokuratora oraz dodatkowo numer sygnatury akt sprawy lub śledztwa w ramach ,którego doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

 No, bo przecież trzeba pomóc Panu Ministrowi Zbigniewowi Ziobro w uzdrowieniu naszych tutejszych organów wymiaru sprawiedliwości.
Zrozumiałym jest też ,że potrzebuję również innych ludzi ,to znaczy potrzebuję ludzi z wykształceniem wyższym prawniczym,a to po to, aby w wypadku zwolnień uzupełniać zwolnione etaty ludźmi z rezerwowej listy osób chętnych do pracy na etacie Sędziego lub Prokuratora w tutejszym Sądzie i w tutejszej Prokuraturze i aby przedłożyć taką awaryjną listę w ręce Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobro.

Na dzień dzisiejszy ja amatorsko studiuję książki prawnicze w celu ukończenia drugiego fakultetu ,a mianowicie wydziału prawa ,ponieważ pragnę w przyszłości służyć pomocą prawną osobom pokrzywdzonym przez skorumpowanych Sędziów i skorumpowanych Prokuratorów. Dlatego mam zamiar ukończyć zaocznie studia prawnicze.

Ja ,gdy tylko zrobi się odrobinę cieplej ,czyli już w marcu planuję następną manifestację tym razem w Warszawie w obecności telewizji publicznej. O szczegółach poinformuję was w przyszłości.
Przypuszczam ,że większość obywateli RP jest świadoma ,że naprawa funkcjonowania polskich organów wymiaru sprawiedliwości jest konieczna ,ale jak to zrobić?

W moim przekonaniu to prawdziwe zmiany w Polskich Prokuraturach byłyby możliwe po wprowadzeniu pełnej społecznej kontroli w postaci bezpośrednich wyborów Prokuratorów wojewódzkich czyli Prokuratorów Okręgowych i Prokuratora Generalnego w wyborach powszechnych i w wyborach okręgowych dokonanych przez obywateli RP.

I wtedy nie byłaby gwałcona Konstytucja RP w ,której zawarty artykuł 4 stwierdza , iż cytuję „Władza zwierzchnia w RP należy do Narodu” oraz „Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”.
Ten punkt 4-ty Konstytucji RP oznacza w sposób jasny ,że również Sędziowie powinni być wybierani przez obywateli RP w wyborach powszechnych i w wyborach lokalnych.

Aby ten punkt 4-ty Konstytucji RP był prawdziwie przestrzegany to koniecznością jest ustanowienie zewnętrznej kontroli społecznej nad działalnością Sądów.

Nie wiem czy wszyscy obywatele RP są świadomi tego faktu ,że obecnie Sędziowie sami wybierają kolejnych Sędziów i Sędziowie sami siebie kontrolują.
W moim przekonaniu to zgodnie z artykułem 4-tym Konstytucji RP koniecznością jest wprowadzenie kontroli obywatelskiej takiej kontroli zewnętrznej nad działalnością Sądów i Sędziów ,ponieważ obecna kontrola instancyjna jest czystą fikcją.

Dla pełnego bezpieczeństwa praworządności w RP to oczywistym jest również konieczność cyklicznych zmian personalnych w obsadzie organu komisji obywatelskiej dokonującej takich kontroli nad działalnością Sędziów.
W moim przekonaniu to w polskim prawie powinna istnieć również instytucja rewizji nadzwyczajnej, która pomogłaby w szczególnie uzasadnionych przypadkach wyeliminować z obrotu prawnego jawnie niesprawiedliwe Wyroki Sądowe i niesprawiedliwe Postanowienia Prokuratury.

Tak przypuszczam ,że oprócz pracy polityków na poziomie zmian ustrojowych o ,których mówiłam wcześniej, zmian w zakresie naprawy funkcjonowania polskich organów wymiaru sprawiedliwości to muszą jeszcze prężnie działać stowarzyszenia i grupy obywatelskie zajmujące się kontrolą zewnętrzną nad działalnością Sądów i Sędziów.

Dopiero wtedy artykuł 4-ty zawarty w Konstytucji RP nie będzie fikcyjnym ,notorycznie łamanym przepisem.
Moje zdumienie budzi fakt łamania praw konstytucyjnych  w imieniu rzekomego przestrzegania prawa k.p.k.i prawa k.p.c.,bezczelnego łamania tych praw przez niektórych Sędziów i Prokuratorów w naszym praworządnym przecież kraju RP.
W moim przekonaniu to w tych działaniach  naprawczych  powinni brać również czynny udział uczciwi przedstawiciele środowisk Sędziów i Prokuratorów. Na nich to spoczywa obowiązek dbania niejako „od środka” dbania o naprawę wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

W moim przekonaniu to należy wprowadzić ustawowo zmianę dotyczącą rozpatrywania skarg obywateli ,które to skargi wniesione do Ministerstwa Sprawiedliwości są przekazywane z powrotem i skargi te trafiają dokładnie do tego samego Prokuratora i tego samego Sędziego przestępcy ,którzy to,co jest normalne ,nie będą ,aż tak głupi ,żeby się samemu sobie  przyznać do korupcji.

Kończąc chciałam zaprosić wszystkich na spotkanie z Panem Adamem Słomka z ruchu Konfederacja Polski Niepodległej Niezłomni, które wstępnie zaplanowaliśmy na dzień 23.02.2018r. oczywiście również tu w sali konferencyjnej .

Zachęcam również wszystkich internautów do oglądnięcia filmów z rozpraw z przemówień Pana Adama Słomka -trzeba wejść na stronę YouTube RKW Mazowsze.

Kochani ja wszystkim, którzy tu są obecni i z cierpliwością mnie wysłuchali ja z całego serca serdecznie dziękuję.

Dziękuję za zainteresowanie moją sprawą i poparcie dla mojej walki o praworządność w naszej ojczyźnie.

                                              Bogumiła Skóra


****

Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Malborku

ABAH

Dla wielu pewnie ten protest staje się obojętny. Wręcz traktowany jako coś "cyklicznego …" bez wdawania się w szczegóły. Na stronach tego blogu, czy w wiadomościach Internetowej Telewizji Malbork – można prześledzić jego historię i determinację Bogumiły Skóry.  

Zawsze legalnie, zawsze z dopełnieniem formalności tego rodzaju publicznego zgromadzenia, zawsze w majestacie prawa i … w „towarzystwie” policji oznakowanej i tych funkcjonariuszy jakby  mniej oznakowanych o których  i tak wszyscy wiedzą. 


 

Zawsze w tym samym entourage, przed budynkiem Sądu Rejonowego w Malborku, przed grupką przyjaciół i wspierających osób, przez mikrofon i głośniki, przy wejściu do budynku przedstawia swój ogląd tego co Ją dotknęło, a co uważa za niesprawiedliwe. 


Jakkolwiek się ta sprawa nie potoczy to na pewno już uczyniła  w społecznym wymiarze pewną ścieżkę. Wielu po cichu podziwia odwagę obywatelską i determinację p. Skóry, może mniej  rozumiejąc o co w tym wszystkim chodzi! Ale ... przetarłszy oczy, ze zdziwienia kontestuje, że jeśli tak się dzieje to znaczy – można!  (Jeśli legalnie - to oczywiście że tak, z zachowaniem obowiązującego prawa, dobrego obyczaju i poszanowaniem instytucji). 

Bo nie z instytucją Państwową pani Bogumiła kruszy kopie, a z postawą ludzkich słabości (zdaniem p. Bogumiły)  po stronie pracowników konkretnej grupy tejże.

Naszym obowiązkiem wydaje się, jest rejestracja tego, czego po stronie sali sądowej pełno – czyli protokołów, akt, etc. a po za salą brak. Staramy się dopełniać poprzez rejestracje tego co jest poza salą Sadu (tamże też w drodze prawnej można czynić starania, by uzyskać informację i stanowisko uzyskać).Tak by ten, kto tylko zechce spiąć razem wszelkie potrzebne do zrozumienia całości - źródła - miał taką możliwość.  Stąd też nasza postawa i poczucie obowiązku. Jeśli klikniecie Państwo link – przejdziecie do strony na której znajduje się  kolejny tekst przemówienia wygłoszonego w dniu 23.11.2017r. przed budynkiem Sądu Rejonowego w Malborku (kliknij) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz