wtorek, 20 lutego 2018

W ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego "Junior"


Zdrowie to najważniejsza rzecz! 

Więc; "Słodyczom mówię precz", "Odżywiaj się zdrowo, by żyć kolorowo", "W zdrowym ciele, zdrowy duch".

W auli naszej szkoły - I Liceum Ogólnokształcącego  im. Henryka Sienkiewicza w Malborku, 17.02.2018 odbyły się Warsztaty Zdrowego Stylu Życia. Realizowane one były w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego "Junior". Był to jeden z dwóch projektów przygotowanych przez uczniów naszego liceum.

Spotkanie rozpoczęło się od solidnej rozgrzewki. Instruktor fitness, pani Anna Kosińska wraz z Klaudia i Emilka zaprezentowały zestaw ćwiczeń, dzięki którym zachowamy wymarzoną figurę i które korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie. Nie były to ćwiczenia ponad ludzkie siły, lecz idealnie dobrane do każdego stopnia rozwoju sprawności fizycznej osób w każdym wieku, przyjemne i nieskomplikowane, doskonałe na poranny trening.

Zdrowy styl życia to nie tylko dbanie o kondycję fizyczną, ale także zdrowe odżywianie i dobre nawyki żywieniowe. Etykiety żywnościowe, diety, jadłospisy- z tymi tematami pomogła się nam rozprawić dietetyczka, pani Emilia Hallmann. W sposób niezwykle ciekawy zachęcała nas do bardziej świadomego dbania o własne ciała.  Obalała wszelkie mity i zapoznała nas z nowymi tajnikami dobrej diety. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej formie. Dowiedzieliśmy się jak duża wartość ma woda i jak jedzenie może pomóc w walce ze stresem. Po tym wykładzie każdy powie, że owoce i warzywa to samo zdrowie!

Ostatnim gościem była pani Milena Ruszkowska, która poprowadziła mini-warsztaty przygotowywania zdrowych koktajli. Pysznymi i ultra energetycznymi efektami uczestnicy zabawy dzielili się z pozostałymi uczestnikami spotkania.

Cała impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Za zaangażowanie w projekt, pomysłowość, organizację, wsparcie i trud włożony w realizację, dziękujemy całemu Samorządowi Uczniowskiemu, a także pani dyrektor Hannie Lalak, pani wicedyrektor Monice Pozorskiej oraz pani Jowicie Uniewicz i pani Magdalenie Kubaszewskiej. Ta "lekcja" była dla nas wszystkich bardzo cenna i niezwykle wartościowa.

Chleb razowy, ryba, mleko i do zdrowia niedaleko!

Autorką tekstu jest Natalia Tusia 
z sekcji redakcyjnej z Samorządu Uczniowskiego
I Liceum Ogólnokształcącego  im. Henryka Sienkiewicza w Malborku

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza