środa, 29 maja 2019

Busem MZK przez Malbork

Radni uczestniczyli w roboczej lustracji stanu inwestycji i szacowaniu problemów

.
Zbliża się kolejna sesja Rady Miasta (31.V), wczoraj tj. we wtorek 28 maja - odbył się wcześniej planowany “objazd miasta”. Ten wyjazd miał przybliżyć rzeczywisty obraz miejskich inwestycji poza posiadanymi statystykami, danymi i tabelkami na papierze. 


Radnym wraz z przewodniczącym RM Pawłem Dziwoszem, towarzyszyli burmistrzowie; Jan Tadeusz Wilk i Józef Barnaś oraz inżynier miasta Roman Malinowski. 
Nad wyjazdem radnych czuwała osobiście naczelnik Ewa Arbart.

Pewnie radni mieliby do dyspozycji więcej osób z magistratu, niemniej fatalnie się złożyło - tego dnia wybuchł pożar na terenie strefy ekonomicznej w magazynie jednej z tamtejszych firm. 

Akcja gaśnicza 17 jednostek straży pożarnej w tym specjalistycznych (chemicznych) spowodowała, że część fachowców i osób odpowiedzialnych za obszary bezpieczeństwa, infrastruktury, etc. Musiały być proceduralnie do dyspozycji tego dnia w innych miejscach niż wyjazd busem MZK i cała wyprawa radnych po okolicy. 
A 'propos kierowcy busa MZK. Tu wielki szacunek dla Jego doświadczenia drogowego i umiejętności. Bezpiecznie potrafił dojechać tam, gdzie wydawało się, że nie da się. Kierujący radni swoim prywatnymi samochodami osobowymi nie zawsze mogli dojechać, gdzie profesjonalnie kierowany dojechał bus. 

Coś na ten temat mogę napisać, mogliśmy wszak wszyscy tego doświadczyć, bowiem przedstawiciele mediów zostali na ten wyjazd również zaproszeni i mieli okazję posłuchać, dopytać i przyjrzeć się często opisywanym i nie tylko opisywanym - malborskim inwestycjom Miasta.


Część z tego wyjazdu dziennikarzy skorzystała. 

Przypatrzono się bezpośrednio zaawansowaniu inwestycji, oszacowano naocznie stan wielu newralgicznych dla Miasta miejsc. Była to m.in. sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 3, wybudowana końcówka kolektora (do którego przyłącza są w trakcie realizacji kolejnego etapu), przystań i obszary projektów wodnych nad Nogatem, stan nawierzchni dróg i chodników w obszarze ulic “dzielnicy” Piaski, etc.  

A poniżej przedstawiam fotoreportaż z wyjazdu; 

P.S. Własnie też  wczoraj, po trzech nieudanych ze względów technicznych próbach, udało się zamontować pracownikom, na restaurowanej w ramach rewitalizacji wieży ciśnień, newralgiczny element. Coraz bliżej do oddania do użytku mieszkańcom -  tej przyszłej perełki Miasta, w nowym funkcjonalnym (a jakże różnym od pierwotnego) zadaniu.
BANWI 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza