piątek, 14 września 2018

Literatura kobieca

Według Sylwii Kubryńskiej

Aga Kopczyńska

Festiwal Literatury Wielorzecze to miejsce spotkań wyrazistych osobowości literackich. W tym roku zależało nam na zwróceniu się w stronę kobiecości w ujęciu literackim i społecznym. W końcu obchodzimy 100 lat praw wyborczych kobiet. 


Spotkanie z Sylwią Kubryńską, jedną z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych pisarek, odbędzie się w sobotę 22 września, w trzeci dzień Festiwalu o godzinie 15.00, w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej. 

Sylwia Kubryńska jest autorką wyjątkową. Pisze niebywale prawdziwie, nie chodzi na kompromisy, a jej bohaterki i ich słowa często wywołują u czytelniczek swojskie déjà vu. 

Nic dziwnego. Autorka nie daje się zamknąć w jakiekolwiek ramki. Czy to bezkompromisowość? Czytając jej książki twierdzę, że raczej wielka samoświadomość: zarówno ludzka jak i pisarska. 

Autorka "trylogii": "Kobieta (dość) doskonała", "Furia mać!" i "Biurwa" w tym roku wydała kolejną powieść "Mama", która już teraz została okrzyknięta genialnym obrazem wymagań społecznych wobec "instytucji" matki. 
To nie będzie z pewnością spotkanie kontrolowane i przewidywalne. Przyjdź, jeśli chcesz po prostu posłuchać, a na pewno dołącz do nas, jeśli chcesz porozmawiać, a nawet się pokłócić. Będziemy dyskutować na tematy sprzyjające wymianie zdań. Zapraszamy dobre i złe matki, kobiety i mężczyzn, amatorów współczesnej prozy, literatury (nie)kobiecej, moli książkowych, ale również wszystkich tych, którzy czytać niespecjalnie  lubią. Dostaniecie próbkę literatury, którą naprawdę można polubić. Przede wszystkim jednak można jej doświadczyć.

Aga Kopczyńska

Projekt VI Festiwal Literatury Wielorzecze jest realizowany przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg, Fundacji PZU 
Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski Śledź wydarzenie https://www.facebook.com/events/281787265984235/ 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza