wtorek, 15 stycznia 2019

Zestawienie tygodniowe z działań ratowniczych Komendy Powiatowej PSP w Malborku

Na terenie powiatu malborskiego 

w dniach od 07.01.2019 r. do 13.01.2019 r. zanotowano:

Miejscowe Zagrożenia: plama oleju, sprawdzenie obiektu po sygnale alarmowym z monitoringu, uwięziony palec dziecka w sitku zlewozmywaka, kolizja drogowa 4 pojazdów, dwa wypadki drogowe, nadłamany konar drzewa.
Pożar: 2x śmietnik, budynek pustostanu (śmieci).

Dnia 10.01.2019r. o godz. 10:01 otrzymaliśmy zgłoszenie o uwięzionym palcu 2 letniej dziewczynki w sitku zlewozmywaka w Malborku na ul. Jana Kochanowskiego.

Na miejscu w budynku żłobka zastano matkę wraz z opiekunkami i z dwuletnim dzieckiem, które miało uwięziony palec (kciuk prawej ręki) w metalowym sitku zlewozmywaka. Dziecko było w stanie ogólnym dobrym, z raną ciętą kciuka i współtowarzyszącym obrzękiem.  Z uwagi na odmowę przyjazdu PRM do miejsca zdarzenia i brak możliwości technicznych uwolnienia palca, KDR podjął decyzję o przewiezieniu matki i dziecka do naszej jednostki. Dłoń dziecka została zabezpieczona materiałami opatrunkowymi, wdrożono postępowanie przeciwobrzękowe oraz wsparcie psychiczne i przystąpiono do rozcięcia sitka. Po wykonaniu kilku cięć, odgięciu metalu uwolniono palec dziecka. 

W zdarzeniu brały udział: 1 zastępy z JRG Malbork 
Czas trwania akcji: 1 godz. 

Dnia 11.01.2019r. o godz. 15:32 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym w miej. Lipinka.

Samochód osobowy Skoda Felicja po uderzeniu  przodem pojazdu w przydrożne drzewo znajdował się na poboczu drogi kołami do góry. 

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana kierowca pojazdu któremu udzielana była pierwsza pomoc przez ZRM.
Działania ratowników ograniczyły się do odłączenia akumulatora, zakręcenia zaworu przy butli gazu umiejscowionej w bagażniku pojazdu oraz  kierowania ruchem na drodze. 

W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy z JRG Malbork, 2 zastępy z JRG Nowy Dwór Gdański i 1 zastęp z OSP Lipinka
Czas trwania akcji: 1 godz. 03 min.

Dnia 13.01.2019r. o godz. 17:08 otrzymaliśmy zgłoszenie o śmiertelnym potrąceniu pieszego na DK 22, 347 km. (na wysokości Kończewic)

Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy marki Fiat 500 po potrąceniu pieszej, ciało kobiety leżało na dachu pojazdu. Pojazd znajdował się na jednym pasie ruchu. Lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon kobiety poszkodowanej, kierująca pojazdem  nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Ruch odbywał się wahadłowo. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych, ciało kobiety zostało zabrane przez zakład pogrzebowy a rozbity pojazd przez lawetę pomocy drogowej. 

W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy z JRG Malbork, 1 zastęp z JRG Tczew i 1 zastęp z OSP Miłoradz
Czas trwania akcji: 3 godz. 34 min.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku
mł. bryg. Robert Licznerski
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Malborku
Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego
e-mail: pr.malbork@straz.gda.pl
tel. (55) 270 21 38 mob. (+48) 531 936 426

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz