sobota, 14 września 2019

Uroczyste i oficjalne oddanie do użytku

Decyzję o budowie hali sportowej obecnej SP 3 - podjęto w 2016 roku, wtedy też Miasto Malbork pozyskało do inwestycji dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Budowa ruszyła w 2017 roku, a pozwolenie na użytkowanie uzyskano 14 sierpnia br.

Hayppy end 

Zakończyła historię powstawania hali sportowej  ... "belgijka"

Symbolicznego otwarcia dokonano nieco nietypowo, w kanonadzie pękających baloników przekłuwanych szpilkami. Cokolwiek miało to symbolizować lub nie - było inne i spuściło powietrze nie tylko z kolorowych balonów. Zaproszeni goście; a więc i mieszkańcy, i rodzice, i nauczyciele, i przedstawiciele; uczniów, samorządu, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedstawiciele instytucji Miasta, Służb, Przedsiębiorstw, działacze Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej oraz Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie, i wszyscy których mogliśmy z wielości nie wymienić. 


Bowiem byli zarówno ci, którzy serce przyłożyli, palec chociażby czy całe ręce i dusze. Każdy kto się identyfikował lub jego identyfikowano z procesem powstawania hali. 

Każdy kto kibicował i myślami wspierał. Każdy kto się radował jak wszyscy. Bowiem po różnych perypetiach i po niesprzyjających okresach spadku koniunktur, i po technicznych perturbacjach na finiszu. Wreszcie funkcjonuje ku radości i pożytkowi potrzebującym. 


Gospodarzami uroczystości byli Burmistrz Miasta Malborka - Marek Charzewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 - Beata Kacprowicz.

Zespół wokalny pokolorował piosenką rozpoczęcie uroczystości, były uroczyste słowne laurki przemowy, domówienia i przemówienia. Nie zabrakło sakramentalnego poświęcenia obiektu, którego dokonał powitany z entuzjazmem ksiądz. Goście składali dobre słowa wszystkim i na ręce dyrektor placówki i uczniów upominki najczęściej w postaci sprzętu sportowego.


Na widowni zasiadała Izabela Bełcik - dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce. Byli i inni. Gospodarzami uroczystości byli Burmistrz Miasta Malborka - Marek Charzewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 

Po części oficjalnej odbyły się zmagania i konkurencje, w których rywalizowały ze sobą drużyny składające się z reprezentantów samorządu, dyrektorów szkół, rodziców i uczniów. A na zakończenie uroczystości wszyscy odtańczyli popularną ... "belgijkę".
BANWI
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza