wtorek, 17 września 2019

Wielorzecze

Pojedynek na wiersze

.
Poetycka rywalizacja jest w pewien sposób wpisana w festiwalowy klimat. Daje okazję do zaprezentowania swojej twórczości zarówno tym, którzy piszą do szuflady, jak i tym, którzy są cenionymi twórcami. 

Slam pozwala im stanąć w szranki jak równy z równym. W tym swoistym poetyckim pojedynku decyzję, kto przejdzie dalej i kto ostatecznie wygra, podejmuje publiczność - czyli najbardziej obiektywny juror. Tu matematyka jest nieubłagana.


Zapraszamy poetów i mistrzów improwizacji, a także tych, którzy chcą świetnie się bawić przy bardzo różnorodnej poezji.

Jak to działa?

Slam polega na tym, że w każdej rundzie rywalizują ze sobą dwie osoby. Ta, która głosem publiczność przejdzie dalej, weźmie udział w następnej rundzie. I tak do momentu, gdy na scenie zostanie tylko dwóch twórców. Oczywiście zwycięzca jest tylko jeden. 
Na laureatów poza splendorem, sławą, uściskiem dłoni prezeski czekają nagrody finansowe (800 zł i 300 zł) oraz rzeczowe ufundowane przez sponsorów - Restaurację przy bramie, Naturalną Żywność, Wielokran Absztyfikant oraz kultowe statuetki i dyplomy.


Żeby wziąć udział w WieloSlamie:

Przygotuj 6 własnych nienagradzanych i niepublikowanych wierszy.
Zapisz się na listę tuż przed imprezą. Czekaj na swoją kolej, daj z siebie wszystko i baw się dobrze.

WieloSlam jest punktem kulminacyjnym Festiwalu Literatury Wielorzecze. Odbędzie się 21 września o 21.30 w Sali u Św. Ducha Biblioteki Elbląskiej.
Dominika Lewicka-Klucznik
Stowarzyszenie Alternatywni 
Program wydarzenia można śledzić tu: https://tiny.pl/t52t2
Projekt „VII Festiwal Literatury Wielorzecze” jest realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasta Elbląg, Fundacji PZU. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski. Współorganizatorami imprezy są: Biblioteka Elbląska, Pub Sąsiedzi, Hotel Elbląg, Galeria ElPatroni medialni:Elbląska Gazeta Internetowa portEL.pl, Truso TV, Kwartalnik PROWINCJA, Razem z Tobą, Eska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza