czwartek, 18 października 2018

Informacja dla wyborców z niepełnosprawnością ruchową

Bezpłatny transport do lokalu wyborczego 

.
Przypominamy - dwudziestego pierwszego października (w nadchodzącą niedzielę) odbędą się wybory samorządowe. Będziemy uczestniczyć wyborach samorządowych, wybierając w nich Burmistrza Miasta, Radnych Miasta Malborka, Radnych do Powiatu Malborskiego oraz Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Podczas wyborów Miasto Malbork (magistrat) zapewni osobom z niepełnosprawnością ruchową bezpłatny transport do lokalu wyborczego w systemie „od drzwi do drzwi”, czyli osoba z niepełnosprawnością objęta jest usługą od drzwi mieszkania do lokalu wyborczego i z powrotem. 

Osoba z niepełnosprawnością ma prawo podróżować z osobą towarzyszącą, przewóz osoby towarzyszącej realizowany jest bez dodatkowych opłat.

Wyborcy, którzy ze względu na stan zdrowia mają problemy z poruszaniem się - a nie wymagają specjalistycznego transportu - np. osoby starsze, mogą w dniu wyborów samorządowych (21 października) zgłaszać się do Urzędu Miasta Malborka w sprawie transportu do punktów wyborczych. 

Zgłoszenia będą przyjmowane pod nr tel. 55 647 33 23 w godzinach 7:00 – 20:00. 

Czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób oczekujących. Urząd nie zapewnia opiekuna do pomocy, np. zniesienia osoby po schodach.
Informacja z Magistratu

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza