środa, 22 maja 2019

Koncert dla Mamy

Zespół Pieśni i Tańca 22.BLT "Malbork"

.
Pod koniec kwietnia tancerki i tancerze Zespołu Pieśni i Tańca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego  "Malbork" zdobyli Złoty Kłos Lisiecki.  A już 12 maja, wracali z głównym trofeum Królewskiego Turnieju Tańców Polskich w Wilanowie. I tak zawsze, odkąd pamiętam. Gdzie się nie pojawią "zgarniają" trofea. To aż nieprawdopodobne, ale jednak. 

To już drugie, ba a nawet trzecie nabory zespołu kontynuują tą wspaniałą tradycję bycia mistrzami (w tańcach polskich). 


Nim miałem okazję ich osobiście poznać, jeszcze przed zamieszkaniem w szacownym Malborku, w związku z pracą zawodową, mieszkając na drugim końcu Polski - wiedziałem tak jak wszyscy chyba w kraju o Zamku Krzyżackim i dodatkowo jeszcze … o Zespole Pieśni i Tańca “Malbork”.  

O tej najstarszej grupie, gdzie tancerze to już dziś dorośli ludzie, wielu z nich kontynuuje karierę czy to w “Warszawiance”, czy innych zespołach. Anetta Ciok i Jej zespół byli i są rozpoznawalni wizerunkowo na wielu krajowych imprezach kulturalnych, i to nie tylko na tych, związanych z konkursami Tańca Polskiego. 
Pamiętam zdziwienie rodowitych Malborczyków, gdy to co dla mnie i osób zajmujących się onegdaj zawodowo obszarem kultury - było wiadomym - tutaj w rodzinnym grodzie Zespołu “Malbork” już nie. 

Chociaż wspomnę tzw. Kara Mazurowe. Czy też inne perełki z kariery zespołu. Oni jako zespół amatorski zapraszani są, podczas oficjalnych uroczystości, w Dowództwie Sił Powietrznych z okazji święta lotnictwa występując obok zawodowych zespołów, tuzów scen operowych, wokalnych, etc. Często, jeśli nie zawsze już teraz, spotyka ich zaszczyt występów, drogą logistyczną Sił Zbrojnych w konsekwencji poprzez dowództwo 22.BLT - podczas Święta Wojska Polskiego w Warszawie . 
No, a  kto by ich tutaj, w Malborku nie znał, czy w okolicy?! Niemniej ta popularność okupiona jest ciężką, mozolną pracą wszystkich i młodych ludzi, wysiłkiem we wszelkich obszarach ich rodziców, pracą instruktorów klubu BLT, no i oczywiście samej Anetty Ciok. 


Piszę o tym bowiem już wkrótce będzie można ich w całej tanecznej palecie i wokalnej zobaczyć, usłyszeć podczas koncertu jaki organizuje właśnie Klub 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego 33 (klub, który mimo już dawno nim nie jest, zwany przez mieszkańców - klubem Garnizonowym). 

Będą tam podopieczni Anetty Ciok z zespołów Małe Żuławy z Starego Pola, wystąpi Zespół Pieśni i Tańca “Kołowrotek” z Nowego Stawu, będzie grupa wokalna “Folk” Magdaleny Kupińskiej. 

Wszystko odbędzie się w ramach “Koncertu dla Mamy” - 26 maja w sali widowiskowej klubu przy ul. Sikorskiego 33, od godziny 17.00. Wstęp wolny.  
Organizatorzy Klub 22.Bazy Lotnictwa Taktycznego serdecznie zapraszają, redakcja środowiskowego blogu informacyjno – edukacyjnego Lokalna Gazeta Obywatelska  - serdecznie zaś poleca … bo warto! 
BANWI


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz