czwartek, 31 października 2019

Nauczyciele bibliotekarze w akcji

Październikowe spotkanie sieci współpracy i samokształcenia 

dla nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu malborskiego i sztumskiego 

30 października  2019 r. pracownice biblioteki z zorganizowały  spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy z powiatu malborskiego i sztumskiego. Spotkanie odbyło się w gościnnych progach siedziby Biblioteki - Plac Słowiański 5 w Malborku.


W pierwszej części spotkania Agnieszka Predygier nowy kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Malborku, wiceprezes Stowarzyszenia „Latorośl” dla dzieci i młodzieży zagrożonej niedostosowaniem społecznym  przedstawiła  proces wspomagania szkół oraz placówek oświatowych w zakresie badania kompetencji kluczowych uczniów. Szkolenie cieszyło się sporym zainteresowaniem uczestników.

Druga część spotkania była poświęcona sprawom związanym z bieżącą działalnością biblioteki pedagogicznej. Omówiono m.in. możliwość nowej formy współpracy  bibliotekarzy - wypożyczeń międzybibliotecznych bezpośrednio w szkołach. Przedstawiono  zasady i  możliwości założenia w tzw. Punktu bibliotecznego ze zbiorami Biblioteki pedagogicznej. Wypożyczanie w punkcie odbywa się  na zasadach wypożyczeń międzybibliotecznych. W ten przystępny sposób biblioteka szkolna może wzbogacić swoją ofertę o nowości pedagogiczne, socjologiczne, psychologiczne dla nauczycieli swojej placówki edukacyjnej. Mamy nadzieję , że propozycja będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem wśród nauczycieli, którzy docenią ten sposób dostępu do nowości pedagogicznych.
Izabela Hirsz-Leopolt
Nauczyciel bibliotekarz, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku Filia w Malborku
Plac Słowiański 5 82-200 Malbork;  www.pbw.gda.pl ; pbwmalbork@pbw.it.pl
tel. 55 272 25 14

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza