wtorek, 14 maja 2019

Wybrane informacje Komendy Powiatowej PSP w Malborku

Na terenie powiatu malborskiego 

w dniach od 06.05.2019 r. do 12.05.2019 r. zanotowano:

Miejscowe zagrożenia:  4x Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego w szkołach, 2x wypadek drogowy, otwarcie mieszkania, 2 x plama oleju na drodze. Pożar: 4 x pożar trawy. Alarm fałszywy : 3x Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego w szkole.


Dnia 06.05.2019 r. o godz. 07:56 otrzymaliśmy zgłoszenie o podejrzeniu podłożenia ładunku wybuchowego w budynku szkoły przy ul. Reymonta w Malborku.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano kierownictwo szkoły, które otrzymało informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w szkole. 

Działania ratowników polegały na:  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy zagrożenia, do której nie miały wstępu osoby postronne. Następnie ratownicy ewakuowali 218 uczniów oraz 27 nauczycieli poza teren szkoły w wyznaczone miejsce. Oddział przedszkolny ( 22 dzieci ) został skierowany do pobliskiego przedszkola. Policja po rozpoznaniu i sprawdzeniu całej szkoły nie stwierdziła żadnych materiałów niebezpiecznych. 

W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork, 
Czas trwania akcji: 1 godz.18 min.

Dnia 06.05.2019 r. o godz. 15:13 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego z  rowerzystą w miejscowości Tragamin.

Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy marki Ford, poszkodowany mężczyzna znajdował się na poboczu drogi i był przytomny. Kierującemu samochodem nic się nie stało. Ruch na drodze krajowej nr 55 odbywa się wahadłowo.

Działania ratowników polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu rowerzyście i przekazaniu osoby poszkodowanej ZRM. 

W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork.
Czas trwania akcji: 1 godz. 40 min.

Przesłał; Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku
______________________________________________________________________
mł. bryg. Robert Licznerski
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Malborku

Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego
e-mail: pr.malbork@straz.gda.pl

tel. (55) 270 21 38 mob. (+48) 531 936 426
______________________________________________________________________
Foto; strona internetowa Komendy Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Malborku

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza