wtorek, 2 kwietnia 2019

Wybrane informacje Komendy Powiatowej PSP w Malborku

Na terenie powiatu malborskiego 

w dniach od 25.03.2019 r. do 31.03.2019 r. zanotowano:

Miejscowe zagrożenia:  pomiar tlenku węgla, 2x zablokowana winda, 2x pomoc policji w otwarciu mieszkania, potrącenie rowerzysty, zabezpieczenie LPR, dogaszenie pogorzeliska. Pożar: 9 x pożar trawy, pożar mieszkania, 2x pożar budynku mieszkalnego.

26 marca 2019r. o godz. 12:37 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Malborku na ulicy Armii Krajowej. 


Zadysponowano w pierwszym rzucie 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku gospodarczego zaadaptowanego do funkcji mieszkalnych. Pożarem objęty był cały budynek. Na zewnątrz (około 2 metry od palącego się budynku) paliła się jedna ściana oraz część dachu garażu o konstrukcji drewnianej. 

Ponadto zajęciu ogniem uległ zaparkowany w pobliżu samochód osobowy marki Alfa Romeo. 

Z relacji sąsiadów wynikało, że wewnątrz budynku objętego pożarem mogą znajdować się dwie osoby. Przed przybyciem JOP Policja ewakuowała 4 osoby z sąsiedniego budynku. 

Działania zastępów polegały na; zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w budynku objętym pożarem oraz odłączenie prądu i gazu w sąsiednim budynku, podaniu dwóch prądów wody na palący się budynek, jednego prądu wody na palący się garaż i jednego prądu wody na samochód. 

Ratownicy wewnątrz obiektu odnaleźli trzy osoby poszkodowane nieprzytomne,  zostały ewakuowane na zewnątrz budynku. W stosunku do dwóch osób poszkodowanych podjęto kwalifikowaną pierwszą pomoc (resuscytacja krążeniowo-oddechowa i tlenoterapia). Lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdził zgon tych trzech osób. 

Dalsze działania polegały na dogaszaniu pożaru i kontroli pogorzeliska. W trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych policja zamknęła ruch kołowy na DK-55 przy której znajdował się budynek oraz zorganizowała objazd. W zdarzeniu brało udział; Ogółem 8 zastępów straży pożarnej 26 strażaków. Przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie zaprószenie ognia w jednym z pomieszczeń w budynku mieszkalnym. 
Czas trwania akcji wyniósł 6 godz. 46 min.


Dnia 27.03.2019r. o godz. 19:31 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego  w Malborku ul. Koszykowa

Na miejscu zdarzenia zastano pożar budynku gospodarczego składającego się z kilku komórek. Pożarem objęta była skrajna część budynku o konstrukcji drewnianej oddzielona od pozostałych komórek ścianą z cegły. Strażacy ugasili pożar przy użyciu dwóch prądów wody. 

Po przeszukaniu pogorzeliska z użyciem kamery termowizyjnej nie stwierdzano osób poszkodowanych. 
W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork, OSP Stogi, OSP Miłoradz. Czas trwania akcji: 1 godz. 03 min.

Dnia 27.03.2019 r. o godz. 20:08 otrzymaliśmy zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w miejscowości Stare Pole droga krajowa nr 22.

Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Na miejscu zdarzenia zastano samochód ciężarowy po potrąceniu rowerzysty, poszkodowany mężczyzna nieprzytomny znajdował się na jezdni. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomoc poszkodowanemu następnie został on przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. 

W zdarzeniu brały udział: 1 zastęp z JRG Malbork oraz OSP Stare Pole.
Czas trwania akcji: 2 godz. 33 min.

Przesłał; Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku
______________________________________________________________________
mł. bryg. Robert Licznerski
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Malborku
Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza