adres e-mail;
![]() |
projekt papierowej wersji |
gazeta-obywatelska@wp.pl
adres do korespondencji;
Redakcja Gazety Obywatelskiej
Stowarzyszenia Malborskie Forum Pomocowe
82-200 Malbork
ul. Tadeusza Kościuszki 54
![]() |
Gazeta w formie blogu |
wszelkie pilne informacje prosimy przekazywać pod podany adres korespondencyjnie, bądź poprzez pocztę elektroniczną
gazeta-obywatelska@wp.pl
lub
hajbowicz@wp.pl
Cele i zadania Gazety Obywatelskiej
Czasopismo ma być poświęcone jasnemu i komunikatywnemu przekazowi we wszystkich kierunkach ( instytucja, urząd – obywatel, oraz odwrotnie) informacji, edukacji społecznej, środowiskowej, przybliżającej zasady demokracji, postaw obywatelskich, etc.. Monitorujące potrzeby i oczekiwania a także ujaśniające procedury pomocowe i rozwojowe (spółdzielnie socjalne, kreatywność w poszukiwaniach pracy, wychodzenia z sytuacji kryzysowych) również te wynikające z procedur instytucji miejskich, uchwał Rady Miast, Gmin, Powiatu - działań administracji.
Czasopismo ma być pomocne również zakresie profilaktyki i leczeniu uzależnień, działań socjoterapeutycznych, dla rodzin i bliskich, pracodawców mówiące o zdrowych relacjach z osobami uzależnionymi, stosującymi przemoc. Ma być pomocne ofiarom doznającym przemocy, mobbingu poprzez wskazywanie instytucji i konkretnych osób kompetentnych na naszym terenie i w innych miejscach by u nich znaleźć wsparcie i pomoc. (nazwiska, adresy, telefony, e-maile)
Czasopismo skierowane ma być do beneficjentów wszystkich warstw, środowisk, organizacji wspierających i nagłaśniających inicjatywy prospołeczne, działania środowiskowe, pomoc prawną i edukacyjną dla osób zagrożonych wykluczeniem i wykluczonych społecznie.
Skierowane zarówno do Osób starszych ( m.in. z pomocą informacyjną, edukacyjną na temat zagrożeń niesionych przez aktywne grupy biznesowe) jak i młodych osób startujących w życie – kiedy wiedza zdobyta podczas lekcji WOS nie wystarcza a oni sami gubią się w gąszczu przepisów i procedur.
Wreszcie czasopismo ma służyć jako narzędzie badawcze dla organizacji, instytucji miast, gmin, powiatu. Pomocne w określaniu, przybliżaniu opinii publicznej istniejących trendów i potrzeb mieszkańców, pomocne w monitorowaniu publicznych wydatków na działania prospołeczne, podpowiedzi dobrych i społecznie oczekiwanych działań oraz wspieranie ich na każdym etapie.
W czasopiśmie poruszymy także problematykę socjalną, spółdzielni socjalnych, procederów urzędów pracy, instytucji pomocowych. Zajmiemy się problematyką i przeciwdziałaniem wykluczeniom społecznym, zajmiemy się profilaktyką społeczną, edukacją w różnych dziedzinach życia społecznego, zdrowia, i najprostszymi, przyziemnymi sprawami każdego z nas. Zarówno specjaliści i fachowcy z różnych dziedzin zobowiązali się pisać ( i już piszą ) dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem zawodowym, etc.
To czasopismo "Gazeta Obywatelska" ma pomóc odbudować zaufanie do tego, że każdy z nas może mieć wpływ na kształt polityki i działań „swojego” powiatu, miasta, gminy, dzielnicy, ulicy, podwórka. Wystarczy tylko się wokół tego pomysłu skupić na początek. A konstrukcja projektu jest rozwojowa w rezultacie przyniesie społecznie i środowiskowo oczekiwane rezultaty pozytywnych zmian.
A więc do dzieła!
Zapraszam do współpracy.
Krzysztof Hajbowicz autor pomysłu i jego realizator
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz