wtorek, 16 października 2018

Ważne dla wyborców

Na kogo i jak głosować

ABAH
W nadchodzącą niedzielę t.j. 21 października 2018 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy nowych przedstawicieli do rad gmin, miast, powiatów i do sejmiku województwa oraz nowych wójtów, burmistrzów i prezydentów. Lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00.
Tym razem kadencja nowych władz będzie trwała nie cztery a pięć lat. Inna zmiana wprowadza limit dwukadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów. 

Głosując na burmistrza  miasta, stawiamy znak "x" w kratce obok nazwiska kandydata. Możemy skreślić tylko jedno nazwisko. 

Wybierając radnego miejskiego, powiatowego i do sejmiku, głosujemy na listę, z której ten kandydat startuje. Stawiamy tu również znak "x" w kratce obok nazwiska (na każdej z tych trzech kart możemy zagłosować tylko na jednego kandydata!). 

Postawienie innego znaku graficznego (np. kreski, litery V, zamazanie kratki) spowoduje, że głos będzie nieważny!


Teraz ważne; gdzie głosujemy w Malborku

klikając poniższy link lub obrazek z prawej strony - przejdziemy do strony PKW gdzie odnajdziemy swoją ulicę i znajdziemy miejsce gdzie będziemy mogli oddać głos. Powinniśmy wiedzieć wcześniej i zapewne Państwo to już  wiedzą ... ale dla przypomnienia to zamieszczamy. Link do strony mówiącej o granice obwodów w Malborku - sprawdź, gdzie jest Twój lokal wyborczy! 


Klikając kolejny obrazek (teraz ten po lewej stronie) lub ten link przejdziemy do strony PKW mówiącej o kandydatach na burmistrza Miasta Malborka

Tam znajdziecie Państwo nazwiska oficjalnie i zgodnie z prawem kandydujących na fotel burmistrza. 


Kolejny link zaprowadzi Was Drodzy Szanowni Państwo do Zbiorczych informacji o okręgach oraz zbiorczych informacji o listach kandydatów na Radnych Miejskich.
- kliknij ten link lub ten obrazek po prawej.
Informacja o okręgach wyborczych do Rady Miasta Malborka – sprawdź, w którym okręgu znajduje się Twoja ulica!

Kolejne linki wiążą się z trzema okręgami wyborczymi Malborka i listami kandydatów na Radnych w tym okręgu 

Okręg numer jeden ,  okręg numer dwaokręg numer trzy

Powiat - co powinniśmy wiedzieć o wyborach do Powiatu.  Informacja o okręgach wyborczych do Powiatu Malborskiego – sprawdź, w którym okręgu znajduje się Twoja ulica!
Kliknij obrazek po prawej stronie lub ten link 
 A poniżej Listy kandydatów do Rady Powiatu Malborskiego kliknij linki poniżej - okręgi i listy kandydatów

Okręg jeden  ,  okręg dwa ,  okręg trzy

Oraz jeszcze bardzo ważne 
Lista kandydatów do Sejmiku Województwa Pomorskiegoi jeszcze jedno - idąc na wybory nie zapomnij dokumentu tożsamości - byłoby to nieroztropne go nie mieć przy sobie!
Do zobaczenia 21 października w Niedzielę

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza