czwartek, 8 listopada 2018

Wpisane w kalendarz obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

W Karwanie połączenie piosenki poetyckiej z nowoczesnymi brzmieniami

.
Dziewiątego listopada Agata Kujawa wystąpi wraz z Ariele Suchowieckim, Adamem Pachla, Kacperem Skolik w zamkowym Karwanie. Wszystko w ramach XIV edycji projektu „Wielcy Nieobecni”. Konkurs i koncert Agaty Kujawy  odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka i Starosty Powiatu Malborskiego. Wydarzenie jest wpisane w kalendarz obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.


Udział w przesłuchaniach wezmą młodzi wokaliści z całej Polski w wieku od 13 do 21 lat i zaprezentują dorobek znakomitych poetów i twórców, którzy po swojej śmierci pozostawili trwały ślad dla przyszłych pokoleń młodych patriotów, krzewiąc piękno i kulturę własnego kraju. 

Laureaci konkursu wystąpią o godz. 18.00 na wieczornym Koncercie Galowym, który zakończy się recitalem "Nasz Jonasz" w wykonaniu Agaty Kujawy. Wstęp wolny! 

Projekt powstał na bazie tekstów mistrza - Jonasza Kofty, autorskiej muzyki i znanych wszystkim szlagierów. To połączenie piosenki poetyckiej z nowoczesnymi brzmieniami. Agata Kujawa wystąpiu na nim wraz z Zespołem: Ariel Suchowiecki - piano, Adam Pachla - bas, Kacper Skolik - perkusja.

Agata Kujawa pochodzi z Malborka, swój warsztat wokalny kształciła przez wiele lat w studio wokalnym „Balbiny” pod okiem Marii Seibert. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku o specjalności musical. Oprócz śpiewania jej pasją są również taniec i aktorstwo. Jest aktorką Mazowieckiego Teatru Muzycznego, laureatką wielu festiwali, między innymi OFPA Reflektor. Uczestniczyła w programach telewizyjnych takich jak: Tak to leciało, Szansa na sukces, X-Factor. Od lat prowadzi warsztaty wokalne, aktorskie oraz taneczne z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce. 

Agata Kujawa jest założycielką Trójmiejskiej Pracowni Muzycznej - Bear Sound. Obecnie koncertuje ze swoim autorskim projektem muzycznym „Nasz Jonasz” opartym na testach Jonasza Kofty i myśli o wydaniu płyty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz