sobota, 14 grudnia 2019

Szansa propagowania Malborka i polskiej kultury ... w Azji

Co mają wspólnego - Międzynarodowy Turniej Festiwalu Folkloru w Tajlandii oraz turniej szachowy i warcabowy?!

.
Dobroczynny Turniej Szachów i Warcabowy jest organizowany dla Zespołu Pieśni i Tańca z Malborka, który to został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Turnieju Festiwalu Folkloru. 
"W tym roku Zespół będzie miał okazję wystąpić na 4 th Surin International Cultural Exchange 25 th - 31 st January 2020 w Surin w Tajlandii i jest jedynym zespołem w Polsce, który na nim wystąpi.

Może szczycić się różnorodnością strojów oraz tańców regionalnych. Występ na takim festiwalu to doskonała okazja do zaprezentowania piękna polskiej kultury ludowej oraz wzbudzenia ciekawości do zgłębiania historii, tańca i tradycji naszego kraju jak i Polski.  

Wszystkie informacje na temat zespołu znajdziecie na profilu Facebook: https://www.facebook.com/zpit.malbork/


Miejsce i czas turnieju 
Niedziela, 29 grudnia 2019 od 14:00 do 18:00
świetlica wiejska w Stogach Malborskich.

Celem Turnieju jest zebranie jak największych środków finansowych, na wyjazd młodzieży na turniej do Tajlandii. Koszt cegiełki od 10 zł. Zapisy pod numerami telefonu 660-413-751, 601-510-098 lub przed turniejem.

Głównymi nagrodami są puchary Sołtysa Sołectwa Stogi. Do turnieju zachęcamy wszystkich mieszkańców Rzeczypospolitej Polskiej. 

Zawodnicy występujący w turnieju warcab, będą grać w trzech kat. wiekowych; 6-12 lat, 12-18 lat, lat 18+.Turniej szachowy nie posiada limitu wiekowego.


Bartosz Nowak

I jeszcze jedna uwaga informuje Bartosz Nowak, autor tej wiadomości;  "Osoby, które by chciały wesprzeć Zespół Pieśni i Tańca z Malborka 22.BLT. A  nie chciały by brać udziału, w turnieju. Organizatorzy zapewniają mini koncert Zespołu (śpiew i taniec), a następnie rodzinne gry planszowe. Wszystkie datki, będziemy zbierać do  puszki. I zaraz po turnieju poinformujemy państwa o ilości zebranych datków.   Zapraszamy do wspólnego grania i oglądania". Brak komentarzy:

Prześlij komentarz