czwartek, 23 sierpnia 2018

Malbork w Bułgarii czyli "My XXI wiek" na Słonecznym Brzegu

Sukces Malborczyków (Malborek i Malborczyków)* na międzynarodowym festiwalu piosenki

informacja magistratu

Silna reprezentacja wokalna z Malborka znowu nie zawiodła! Soliści i zespoły pod kierunkiem artystycznym Marii Seibert godnie reprezentowały Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "My XXI wiek" w Słonecznym Brzegu w Bułgarii.


Ania Szatybełko zdobyła Grand Prix festiwalu. Na co dzień Ania jest dziennikarką i prezenterką Telewizji Superstacja oraz reporterką Telewizji Polsat Cafe. Ma na swoim koncie również występ w Konkursie "Debiuty" na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 

"Jestem wzruszona i szczęśliwa. Muzyka cały czas towarzyszy mi w życiu, raz więc śpiewam na scenie, a raz przeprowadzam wywiady z największymi polskimi gwiazdami. Dzięki temu mogę poznać świat show-biznesu z dwóch stron medalu. 

Jeśli od dziecka oddaje się serce swojej pasji, na stałe staje się ona nieodłącznym elementem naszego życia. Jestem dumna z naszych dzieciaków! pomagając im w przygotowaniach przypomniałam sobie swoje pierwsze kroki na profesjonalnej scenie." - mówi Ania Szatybełko.

Zespół Balbiny I miejsce, Patrycja Fabiańska I miejsce i Nagrodę za najlepsze wykonanie polskiej piosenki, Sandra Elminowska II miejsce i Nagrodę za najlepsze wykonanie światowego hitu, Zuzia Małyj III miejsce. 
Ponadto sukcesy odniosły również dzieci, które pod kierunkiem Marii Seibert kształcą się muzycznie w Sztumie:
Zespół "Eski Floreski" I miejsce i Nagroda za najlepsze wykonanie światowego hitu! I miejsce ex equo Kinga Kłosowska i Sadra Borzeszkowska, IImiejsce Dominik Król oraz Nagroda Publiczności. 

"Jestem bardzo szczęśliwa, wiedziałam że jedziemy dobrze przygotowani bo wiele godzin spędziliśmy w sali prób. Jednak nie spodziewałam się aż takich sukcesów! Ania na co dzień mieszka w Warszawie, zdecydowała się na udział w festiwalu w ostatniej chwili. 


Z Balbinami pracowaliśmy i mogłam się spodziewać sukcesu, ale trudno było przewidzieć takich wysokich miejsc. Niespodzianką są solowe nagrody, które dziewczyny otrzymały. 

To wielki sukces indywidualny. Ich praca opłaciła się, cieszę się, że spróbowały, bo trochę ostatnio nie wierzyły w swoje umiejętności solistyczne. 

Dawno też nie występowały indywidualnie. Myślę że to super początek i motywacja dla nich." - mówi Maria Seibert, kierownik studia wokalnego "Balbiny".


W konkursie brało udział ok. 11 krajów w tym m. in. z Bułgarii, Malty, Hiszpanii, Kazachstanu, Ukrainy, Portugalii. Konfrontacje muzyczne przebiegały w 5 kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli) zarówno w konkursie dla wokalistów jak i tancerzy. 

Uczestnicy śpiewali w przepięknych, magicznych amfiteatrach m.in. z widokiem na Morze Czarne w Nessebarze. 


Festiwal to międzynarodowe spotkanie profesjonalnych wokalistów oraz spotkanie międzykulturowe, by każdy z krajów zaprezentował utwór z języku rodzimym, z kraju z którego pochodzi, oraz drugi utwór w języku angielskim. 

Do festiwalu uczestników nominuje organizacja eurofestiwale.pl, której przedstawiciele w poszczególnych krajach są traktowani jako łowcy talentów i co roku wybierają kto będzie reprezentował dany kraj. Laureaci to wokaliści z ogromną pasją i sercem do muzyki. 

Na występach w kraju i za granicą udowadniają, że warto wierzyć w swoje marzenia, a tym samym dają wiele okazji, by być dumnym z tego, że pochodzą z naszego miasta Malborka.
K.F.
*
Gdy przychodzi komukolwiek z nas (redakcji)  napisać o mieszkańce Malborka - Malborka ... budzi to wewnętrzny opór. To brzmi jakby z miasta Piły, mieszkanka była np. Pilarką. Chociaż w Pile sobie z tym doskonale poradzono. Czy więc nie mozna byłoby u nas sobie też poradzić? Jesteśmy jak najbardziej za uporem tych mówiących i piszących Malborżanka. Osób przecież w pełni zdających sobie sprawę, że jest to słownikowo - niepoprawne. Ale czy tylko profesorowie mają wpływ na reguły języka, zwłaszcza nazwy?! Skoro urzędowo tę nazwę zepsuto i "urodzono" językowego babola?! A lokalnie i tak brzmi ładniej Malborżanka niż Malborka z Malborka. (przyp. red.)









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz