czwartek, 14 grudnia 2017

Jeden z elementów festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce

"Szopkowa wystawa pokonkursowa"

BANWI & K. Hajbowicz

Wczoraj parter Szpitala Jerozolimskiego był pełen młodych ludzi i rodziców. Głównym motywem przybycia  była wystawa pokonkursowa szopek. Regulamin której ogłosiło MCKiE w ramach Festiwalu Bożonarodzeniowego w Sztuce. 


Pomysł zrodził się już w ubiegłym roku niejako z marszu – opowiadał Apoloniusz Zachara – jeden z współorganizatorów przedsięwzięcia - Poprzednio szopek było niecałe dwadzieścia teraz 89! Szopki te będą po tygodniowym pobycie na sali wystawowej i hallu  Szpitala Jerozolimskiego przetransportowane w różne miejsca m.in. do Muzeum Zamkowego, Urzędu Miasta, Spiżarni, etc. 
Tutaj skupione wszystkie - fajnie komponowały klimat zbliżających się świąt. 

Toteż organizatorzy zadbali by ten klimat wzmocnić i ubrali dodatkowo finał wystawy - w występ uczniów Malborskiej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Był wiec i występ młodego duchem i wiekiem chóru, sekstetu wiolonczelowego, flecistek, akordeonisty, etc. 

Wielu przybyłych chciało  obejrzeć na wystawie jaką to szopkę nagrodzoną prywatne dziecię, wnuczę zrobiło. 

Przy okazji opieki nad muzykami przybyli nie tylko rodzice i rodziny „szopkotwórców” ale i muzyków i chórzystów. 
Było więc tłumnie i uroczyście bo i burmistrz Malborka , i pani naczelnik wydziału, i dyrekcje wszelkie z wystawą zawiązane, dziennikarze, fotografowie, fotografki. 

Wszyscy zbiorowo udowadniali, że sala wystawowa w Szpitalu Jerozolimskim (notabene nazywanym też „Betlejem”) jest z gumy! Podlega rozciągliwości i można weń włożyć krocie osób. 

Eksperyment się chyba udał. A co udało się sfotografować nie bacząc na odciski i ściski Państwu przedstawiamy;


Zdjęcia robił automatycznie aparat cyfrowy SONY – BANWI, 
nosił go i naciskał wyzwalacz migawki 
niejaki Krzysztof Hajbowicz. 
Oto co obaj zmajstrowali;


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza