piątek, 25 maja 2018

Majowy Tydzień Bibliotek 2018

(Do)Wolność CZYTANIA

 Marzena Gliniewicz

Dobiegła końca kolejna, XV już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W ten wyjątkowy program promocji czytelnictwa i bibliotek, jak co roku, włączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z relacją z przebiegu tego święta w malborskiej książnicy.

10 maja zaprosiliśmy mieszkańców na spotkanie autorskie z podróżnikiem Markiem Pindralem, który zabrał nas w duchowo-literacką podróż do Indii. 


http://www.biblioteka.malbork.edu.pl/
W godzinach porannych na kursie komputerowym zapoznaliśmy seniorów z nową odsłoną naszej strony www.biblioteka.malbork.edu.pl oraz nauczyliśmy obsługi bibliotecznego katalogu on-line OPAC4.

W Klubie Pasjonata odbyły się warsztaty „Recyklingowe zabawy z książką” i nasze dzieci zamieniły się w przewspaniałych, kreatywnych ilustratorów książek.


Na koniec miały miejsce zajęcia edukacyjne „Moja Książkolandia”, podczas których czarowaliśmy 3-4latków magicznym światem zaklętym w książkach…

Tegoroczne hasło „(Do)Wolność Czytania” pozwoliło każdemu uczestnikowi spotkania w bibliotece zaczerpnąć z niego to, czego potrzebował…

Bardzo miło było nam dzielić ten wyjątkowy dla nas czas z czytelnikami małymi i dużymi, sympatykami, miłośnikami, „starymi pożeraczami książek”, a także z tymi, co to pierwszy raz…

Zostawiamy Państwa z myślą Marcusa Tullusa Cicero: „Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli” i… zapraszamy codziennie do biblioteki!

Informacja: Marzena Gliniewicz 
Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza