Wybrane informacje Komendy Powiatowej PSP w Malborku (kolejny raport)

Na terenie powiatu malborskiego 

w dniach od 15.07.2019 r. do 21.07.2019 r. zanotowano:

W minionym tygodniu interwencje jednostek  PSP  i  OSP z terenu powiatu malborskiego dotyczyły: 
Miejscowe zagrożenia: 2 x wypadek drogowy, pies w kanale Juranda, kolizja dwóch aut, gniazdo os, zanieczyszczona jezdnia, alarm z monitoringu, naderwana rynna, pomoc policji, przypalona potrawa w garnku.
Pożar:  Pożar mieszkania, śmietnik, pożar snopka, pożar nieużytków, pożar drzewa, pożar dwóch samochodów osobowych. 

W dniu 15-07-2019 o godz. 17:28 otrzymaliśmy zgłoszenie o Pożarze mieszkania w Malborku na ul. Poznańskiej.
Po dojeździe  zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano w budynku jednorodzinnym niewielkie zadymienie na klatce schodowej. Właściciel mieszkania za pomocą gaśnicy proszkowej ugasił pożar instalacji elektrycznej przed przybyciem JOP. Brak osób poszkodowanych.

Działania polegały na: Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dwóch ratowników w aparatach OUO udają się na rozpoznanie. Spaleniu uległa puszka elektryczna oraz przewody elektryczne w obrębie 50cm. od puszki elektrycznej. Przewietrzenie oraz przeszukanie pomieszczeń i sprawdzenie ściany, na której była umiejscowiona puszka objęta pożarem za pomocą kamery termowizyjnej. Kontrola urządzeniem wielogazowym w celu sprawdzenia obecności tlenku węgla - brak wskazań. Zakończenie działań i powrót do jednostki.

W zdarzeniu udział brały zastępy: Trzy zastępy z JRG Malbork.
Czas trwania akcji:23 min.

W dniu 21-07-2019 o godz. 14:23 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym na DK nr 22 w okolicach miejscowości Kończewice.

Po Dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano w obrębie skrzyżowania DK 22 z drogą powiatową wypadek samochodu Ford Transit z motocyklem Honda CBF 1000. Motocyklista znajduję się na poboczu drogi bez oznak krążenia- resuscytacja krążeniowo-oddechowa była wykonywana przez światków zdarzenia. Kierowca pojazdu Ford Transit pozostawał w pojeździe. 


Działania polegały na: Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. ZRM Tczew przejmuje medyczne czynności ratunkowe przy poszkodowanym motocykliście przy udziale ratownika z JRG Malbork. Ekranowanie działań PRM Tczew przy pomocy parawanu. Wykonanie dostępu do kierowcy Forda przy użyciu narzędzi hydraulicznych, ewakuacja poszkodowanego przy użyciu deski ortopedycznej oraz udzielenie KPP. Przekazanie poszkodowanego dla ZRM Malbork. Odłączanie akumulatorów w rozbitych pojazdach. Pomoc w załadunku rozbitych pojazdów na lawety, Usunięcie resztek powypadkowych. Zakończenie działań.

W zdarzeniu udział brały zastępy: Dwa zastępy z JRG Malbork, zastęp z JRG Tczew oraz OSP Miłoradz.
Czas trwania akcji: 3 godz.19 min

Przesłałano z psk.malbork

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz