"Tu i Teraz"

Spotkanie opłatkowe u Abstynentów 

.
Są krzewicielami idei abstynencji w każdym wieku i grupie społecznej. Pokazują, że można żyć, tworzyć, bawić i uczyć się bez wspornika w postaci środków zmieniających świadomość (alkoholu, narkotyków). Idea nie nowa – ale miejsce wymarzone, by nie spotkać pijanych, wziąć udział w imprezie gdzie nie pije się alkoholu, wziąć udział w tanecznej zabawie z której nikt nie wraca pijany czy wstawiony. To właśnie oferują między innymi mieszkańcom Malborka i okolic. 

Należą też do Federacji Stowarzyszeń Abstynenckich Pomorza i tez kraju. Nie są jakimś ewenementem. Nie reprezentują żadnej religii ani partii politycznej. Są dla wszystkich, którzy chcą być i są trzeźwymi z własnego, nie przymuszonego wyboru.

Stowarzyszenie organizowało w ubiegły piątek spotkanie opłatkowe. Byli m.in. starsi stażem członkowie klubu, goście ze wspomnianej federacji w tym też Ogólnopolskiej. Byli przyjaciele klubu (m.in. pełniący obowiązki dyrektora Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień Andrzej Anuszkiewicz). Wszystkim zdaje się leży na sercu i uwadze pragmatyczna współpraca na rzecz miasta. Co życząc z okazji Świąt i na najbliższy Nowy Rok 2018 życzymy i składamy wzajemnie

Malborskie Stowarzyszenie Abstynenckie "TU i TERAZ", jest organizacją pozarządową ze statusem wyższej użyteczności publicznej. Prowadzi m.in. właśnie  Klub abstynenta w Malborku.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza