środa, 6 marca 2019

Dwa, jakże różne, finały

Finał konkursu i ... finał kradzieży roweru

Informacje z Malborskiej Straży Miejskiej 

Szanowni Państwo, miło mi zakomunikować, że do ścisłego finału XII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie zakwalifikowały się  trzy uczennice z II LO - Informuje Tomasz Farysej (przp.red)

Do olimpiady z malborskich szkół zostało zgłoszonych 66 uczniów, do drugiego etapu zakwalifikowało się 35. Do olimpiady w całym woj. pomorskim przystąpiło ponad 900 uczniów. Serdeczne gratulacje dla malborskich uczennic!

Uczniowie wraz z koordynatorem już mogą przygotowywać się do finałowej pracy, bo jest o co walczyć. Przypomnę, że pierwsza nagroda dla ucznia to: bezpłatny indeks na wybrany kierunek w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, laptop i 1000 zł. Kolejne nagrody to laptopy, tablety, telefony, rowery, aparaty itp. Dla koordynatora pierwszego miejsca bezpłatny indeks na wybraną "podyplomówkę" w GWSH.

Ponadto

W dniu 05.03.2019 r. dyżurny KPP Malbork podał komunikat o kradzieży roweru spod Szkoły Łacińskiej. Ok. godz. 20.15 strażnicy miejscy, którzy patrolowali okolice dworca PKP zauważyli mężczyznę, który prowadził rower. 

W związku z powyższym, że rower był zgodny z opisem skradzionego, strażnicy podjęli interwencje w trakcie której zatrzymali mężczyznę. 
Podejrzenia strażników okazały się słuszne. Rower okazał się być skradzionym kilka godzin wcześniej. Ponadto, mężczyzna w trakcie zatrzymania dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy. Finalnie został przekazany funkcjonariuszom policji i będzie odpowiadał za dwa przestępstwa, kradzież i znieważenie strażnika podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.
Tomasz Farysej
_________________________

Komenda Straży Miejskiej - Komendant Tomasz Farysej pok. 323 III piętro Urzędu Miasta , tel. wew. 483. Dyżurny Straży Miejskiej pok. 306, tel. wew. 485 tel. (55) 273 30 96 tel kom. 669 060 656 (kontakt tylko za pomocą SMS) tel. alarmowy 986

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza